Bilişim Dünyası 27 MAYIS 2012 / 15:19

Lisans satmak değil platform oluşturmak gerekiyor

Toplantıda konuşan TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Dr. Erkut Yücaoğlu, bilişim sektörü ve ülke ekonomisiyle ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu.
İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Türkiye yazılım sektörünün en büyük buluşmalarından birine sahne olan etkinliğe, Logo’nun iş ve çözüm ortaklarıyla, iş dünyasından üst düzey yöneticiler ve bilişim sektörünün profesyonelleri katıldı.
Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut yaptığı açılış konuşmasında, “Dünyada son 10 yılın kavramı platform şirketler. Dolayısıyla ülkemiz için bir platform şirket yaratmak büyük önem arz ediyor. Logo olarak, bunu başarabildiğimiz için mutluyuz” dedi.

“5 yıl boyunca çift haneli büyüme hedefliyoruz”
Logo Yazılım CEO’su Buğra Koyuncu, “Rekabet için büyük sistemleri kopyalamak değil, özgün olmak gerekiyor. Günümüz, milyon dolarlık, yıllar süren BT projeleri devri değil… Bu şekilde verimli ve rekabetçi olunmuyor. Devir, hızlı ve optimum çözümler devri” diye konuştu.
Etkinliğin sabahki bölümünde, Logo Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut ve şirketin CEO’su Buğra Koyuncu’nun açılış konuşmalarının ardından, TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Dr. Erkut Yücaoğlu, “Türkiye Ekonomisinde Katma Değer Yaratmak” başlıklı konuşmasında, bilişim ve teknoloji yatırımlarının ekonomiye, şirketlerin iş süreçlerine ve verimliliğine yaptığı katkılarla ilgili görüşlerini aktardı.

Ekonomik hedeflerde bilişim kilit rol oynuyor
Yücaoğlu katılımcıların büyük ilgisini çeken konuşmasında, “Ülkemizin refah seviyesini yükseltebilmek için, yüzde 6 - 7 civarında sürdürülebilir bir büyüme yakalanması gerekiyor. Bilişim sektörü bu açıdan ekonomik hedeflere ulaşmada kilit rol oynuyor. Ülkemiz bilişim ve diğer teknolojileri üreterek yerel katma değer sağlamalıdır” dedi. Yücaoğlu’na göre, Türk ekonomisinde ihracata yönelik ürün ve hizmetler yetersiz ve inovasyon eksikliği nedeniyle rekabet edilemiyor.
Öğleden sonra geçekleştirilen paralel oturumlarda ise katılımcılara; başta yeni TTK’nın detayları ve bu kapsamda işletmelerin yerine getirmesi yükümlülüklerle, yeni nesil iş uygulamaları, e-ticaret, mobil pazarlama, tedarik zinciri yönetimi, İK uygulamaları gibi alanlarda Logo platformu üzerinden geliştirilen çözümlerden örnekler sunuldu. Etkinlikte kurulan fuar alanında da, Logo çözüm ortakları ürünlerini tanıtım imkanı buldu.
ETİKETLER : Sayı:873
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN