Bilişim Dünyası 28 ŞUBAT 2010 / 18:00

Logo’dan İran’da stratejik işbirliği adımı

Logo, uluslararası platformda Ortadoğu’da yeni bir adım attı. Dubai’deki doğrudan çalışma modelini değiştirecek olan şirket, yeni gerçekleştirdiği işbirliği ile İran ERP pazarında büyümeyi hedefliyor. İran’ın en büyük sistem bütünleştiricisi ve BT çözüm sağlayıcılarından biri ve RFID, akıllı kart, BT eğitimleri gibi farklı alanlarda 8 şirketten oluşan teknoloji grubunun ERP ve e-ticaret yazılımları şirketi Andisheh Ara Nafis ile yapılan işbirliği anlaşmasının ilk fazı kapsamında Logo’nun ERP çözümleri Unity on Demand, Unity ve Tiger ürünlerinin satışı ve implementasyonu Nafis Holding tarafından gerçekleştirilecek. İkinci fazda Logo kutu ürünlerinin de satışına başlanacak.
Andisheh Ara Nafis şirketi ile İran’da bir süredir birlikte çalıştıklarını ve İran’ın ilk Farsi ERP çözümünü birlikte geliştirdiklerini belirten Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı Ali Güven, stratejik işbirliğinin bu çalışmaları bir adım öteye taşıdığını belirtti. Güven, bu işbirliklerinin de pazarın gelişmesi ve büyümesinde büyük rol oynadığını belirtti. 3 yılda İran’da 10-12 milyon dolarlık bir ERP pazarının bu yolla yaratılmasının söz konusu olduğunu belirten Güven, stratejik işbirliği sonrası beklentilerinin ise 3 yılda 2,5 milyon dolarlık bir lisans getirisi olduğunu ifade etti. Nafis Holding’in özellikle üniversitelere yönelik yazılımlar olmak üzere pek çok sektörde çalışmalarını yürüttüğünü belirten Andisheh Ara Nafis İcra Kurulu Başkanı Amir Cyrus Razzaghi de benzerlik gösteren çalışma kültürüne ve bölgedeki potansiyele dikkat çekerek amaçlarının ortak bölgesel projelere imza atmak olduğunu dile getirdi. Nafis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamid Zargar da, bu işbirliğinin kendileri için sınır ötesi BT kültürünün yaratılması ve katma değerli iş uygulamalarının geliştirilmesi açısından önemli olduğunu vurguladı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN