Bilişim Dünyası 09 EYLÜL 2012 / 14:49

Logo Yazılım, 2012’nin ilk yarısında hızlı büyüdü

Logo Yazılım, ilk yarıyıl sonuçlarını ve büyüme stratejisini geçtiğimiz hafta yapılan bir basın toplantısı ile açıkladı.  Açılış konuşmasını yapan Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut, Türkiye’den çıkan bir teknoloji markası olan Logo’nun, Ar-Ge ve inovasyona yaptığı yatırımlarla, günümüzün küresel pazarlarında öncü olabilecek ürün portföyüne sahip olduğunu söyledi. Ardından söz alan İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu ise yılın ilk 6 ayındaki net kârın 5.9 milyon TL olduğunu belirterek, 2012’yi, 45 milyon TL’nin üzerinde satış geliri ve 10 milyon TL kârla tamamlamayı hedeflediklerini açıkladı.
Tuğrul Tekbulut, Türkiye’nin son 10 yıldır istikrarlı bir büyüme yakaladığını, KOBİ’lerin ve girişimcilerin büyümede payının büyük olduğunu belirtti. Küreselleşmeye uyum ve genç nesillerin yönetime geçmesiyle KOBİ’lerde beklenen bilişim yatırımlarının da artmaya başladığını ifade etti. Logo’nun kurulduğundan beri KOBİ’lerin başarısı için çalıştığını belirterek, pazar lideri şirket olarak, pastadan en büyük payı aldığını vurguladı. Sahip oldukları geniş çözüm ortağı ağıyla, binlerce çözüme olanak tanıyan bir teknoloji platformu haline geldiklerini belirtti.
Logo’nun halka açılan ilk bilişim şirketi olduğuna da değinen Buğra Koyuncu, 2013 yılının büyüme hedefinde öncelikle yeni ürünlerin bulunduğunu, bunu yeni iş modellerinin destekleyeceğini söyledi. Ayrıca, Logo Akademi programı, şirketin yurtdışı açılımları, yeni pazarlar, yeni satın alma ve ortaklık planları hakkında da ayrıntılı bilgi aktardı.
Logo Yazılım; 2012 yılının ilk yarısını, konsolide net satış gelirlerini yüzde 76 oranında büyüterek, toplam 21 milyon 624 bin 365 TL ile kapattı. Geçen yılın aynı döneminde sahip olduğu yüzde 37’lik büyüme oranını iki katının da üzerine çıkaran şirket, rekor seviyede bir gelire ve kârlılığa ulaştı. Şirketin satış gelirlerindeki yüksek artış, yüzde 30 faaliyet kârı, yüzde 44 AFVÖK ve yüzde 28 oranında net kâr marjına ulaşılmasını sağlarken, satışların yaklaşık yüzde 60’ı büyük ve orta ölçekli şirketlere, yüzde 40’ı ise KOBİ’lere yapıldı.
Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu şunları söylerek sözlerini bitirdi:
“Logo Yazılım olarak, son yıllarda yakaladığımız yüksek büyüme ve kârlılık oranlarını 2012’nin ilk yarısında da artırarak devam ettirdik. İstikrarlı büyümemizi, kullanıcılarımız ve iş ortaklarımızla kurulan sağlıklı iletişim, yüksek operasyonel verimlilik ve pazara sunduğumuz yenilikçi çözümlere borçluyuz. Amacımız, bu yüksek büyümeyi, önümüzdeki dönemlerde de sürdürmek. 2012 sonu itibarıyla, satış gelirlerimizi 45 milyon TL’nin üzerine çıkarmayı, kârlılığımızı daha da artırmayı hedefliyoruz. Yeni ürün, proje ve iş modellerimizle, müşteri ve yatırımcılarımıza değer yaratmaya devam edeceğiz.”
ETİKETLER : Sayı:887

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics