Bilişim Dünyası 13 MAYIS 2012 / 14:30

Logosphere’de geri sayım

21 Mayıs 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Logosphere etkinliğinin orta vadede uluslararası olması hedefleniyor.

Logo, 21 Mayıs 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde, Logosphere isimli çözüm günleri etkinliği düzenliyor. İlk kez gerçekleştirilecek etkilikte Logo, sahip olduğu yetkinlikleri ve çözüm ortaklarının Logo platformu üzerinden geliştirdiği farklı ürünleri, müşterilerine ve sektöre yakından tanıtmayı hedefliyor.
Logosphere etkinliğinin iki bölümden oluştuğunu ifade eden Logo CEO’su M. Buğra Koyuncu, “Bunlardan biri ana oturum ve paralel oturumların olduğu seminerler bölümü, diğeri ise fuar-sergi alanı. Ana oturumumuzda TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Dr. Ekut Yücaoğlu da davetli konuşmacı olarak yer alacak. Paralel oturumlarımızda ise farklı sektörlere yönelik Logo ile bütünleşik iş çözümleri ve şirketlerin başarı öykülerinden çarpıcı örnekler yer alıyor. Fuar alanındaysa, çözüm ortaklarımızın kendi ürünlerini doğrudan son kullanıcıya tanıtması sağlanacak. Etkinlikte, Logo Yazılım’ın sağladığı platform üzerinde geliştirilen farklı çözümleri son kullanıcılarla buluştururken, ekonominin ve sektörümüzün önde gelen isimlerinin yapacağı konuşma ve sunumlarla da katılımcılarının gelecek vizyonuna ışık tutacağız” dedi.
Türkiye genelinde ve bölge ülkelerde, toplam 500’e yakın iş ortağı ve Logo platformu üzerinden kendi çözümlerini geliştiren 120’nin üzerinde çözüm ortakları olduğunun altını çizen Koyuncu,
“Bilişim ve iş dünyasını aynı çatı altında buluşturacak Logosphere etkinliğine, iş ve çözüm ortaklarımızla birlikte, geniş bir katılım bekliyoruz. Logo olarak, dönüşüm yılı kabul ettiğimiz 2012’de, şirket içi süreçlerimizi yeniden yapılandırarak yalın yönetim felsefesini uygulamaya başladık. Bu doğrultuda müşterilerimize sunduğumuz değer akışına göre ürün hatlarımızı düzenledik. Şirketimizin bu yeni yönetim anlayışının ilk somut yansıması da “j-guar” oldu. Şubat sonunda pazara sunulan j-guar, Logo’nun, dünyada web-tabanlı çözümlerinin yaygınlaşmasıyla başlayan, veri merkezleri üzerinden sunulan özel-kurumsal barındırma hizmetlerine, oradan da SaaS modellerine ve bulut uygulamalarına dek uzanan, yeni teknoloji paradigmasına yanıt vermek üzere Java teknolojilerini kullanarak geliştirdiği bir çözüm platformu oldu” şeklinde görüş belirtti.

Hedef yurtdışı
Bugün Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya’da birçok ülkenin diline, iş pratiğine ve yasal mevzuatına uyarlanan ürünleri, o ülkelerdeki iş ortaları aracılığıyla müşterilerine ulaştırdıklarını ifade eden M. Buğra Koyuncu, “Küresel bir marka olma hedefiyle, halen, Türkiye dışında 32 ülkede faaliyet gösteriyoruz. Çözümlerimizi, faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde gerçekleştirilen başlıca bilişim fuarlarına düzenli olarak katılarak, bölgenin önde gelen şirketlerine ve potansiyel iş ortaklarımıza tanıtıyoruz. Bu kapsamda Çözüm Günleri Logosphere’i, orta vadede bölgesel bir etkinlik haline getirmek, Logo’yla birlikte çözüm ortaklarının da bölgesel pazarlara açılımını sağlamak en büyük hedeflerimizden biri” diye sözlerini bitirdi.
ETİKETLER : Sayı:871

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics