Bilişim Dünyası 01 EYLÜL 2014 / 09:32

M2M çözümleri hayat buluyor

Vodafone ve Danone akıllı dolap takip sistemini hayata geçirdi.

Vodafone, Danone Hayat İçecek ile birlikte Türkiye’de ilk kez uygulanan “Akıllı Dolap Takip Sistemi”ni hayata geçirdi. Vodafone İş Ortağım çatısı altında gerçekleştirilen makinelerarası iletişim (M2M) teknolojisi çözümü, Danone Hayat İçecek’in ilk etapta 1.000 adet dolabına uygulandı.

“Bağlantılı dolap” konseptine dayanan sistem, Danone Hayat İçecek’in Türkiye geneline yayılan soğuk dolaplarının anlık olarak uzaktan görüntülenmesini ve yönetilmesini sağlıyor. Dolaplara ilişkin yer, kapının açılıp kapanması, batarya, stok seviyesi ve sıcaklık gibi her tür veriye özel bir arayüz aracılığıyla tek bir merkezden ulaşılabiliyor. Kayıp dolap oranı yıllık yüzde 25 olan Danone Hayat İçecek, bu sistemin uygulandığı 1.000 dolapta kayıp oranını sıfıra indirdi. Vodafone Akıllı Dolap Takip Sistemi, firmaya ayrıca, işgücü ve maliyet tasarrufu, arıza tespiti, yüksek ürün kalitesi, etkin stok yönetimi ve pazarda farklılaşma gibi önemli avantajlar sunuyor.

Akıllı Dolap Takip Sistemi tanıtım toplantısında konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, bu sistemi Danone Hayat İçecek firmasının ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak geliştirdiklerini ve ambalajlı su sektöründe bir ‘ilk’e imza attıklarını söyleyerek ekledi:
“Vodafone İş Ortağım çatısı altında, özellikle M2M alanında işletmelere önemli oranda rekabet avantajı sunan çözümler geliştiriyoruz. Müşterilerimizin ihtiyacı, en önemli önceliğimizi oluşturuyor. Dolap kayıplarını önlemek amacıyla geliştirdiğimiz Vodafone Akıllı Dolap Takip Sistemi ile firmanın kayıp oranını sıfırlarken, iş süreçlerini de kolaylaştırdık ve operasyonel verimlilik sağladık. Projemiz aynı zamanda, Vodafone Grubu’nun hayata geçirdiği ‘Ready Business’ (Yarına Hazırım) konseptinin ilk somut projesi olarak hayata geçirdiğimiz Yarına Hazırım Platformu kapsamında gerçekleştirdiğimiz ilk işbirliği olma özelliğine de sahip. Bu projeyle, müşterilerine en kaliteli servisi sunmayı ilke edinen Danone Hayat İçecek’in kendi sektöründe çok özel bir yeniliğe imza atmasına ve yine bir ilk yaratmasına katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

“Operasyonel verimlilik yüzde 25 arttı”
Vodafone uzmanlarının işbirliğiyle hayata geçirdikleri bu sistemle, ilk etapta yaklaşık 1.000 adet dolabı uzaktan takip eder hale geldiklerini ve operasyonel verimliliği yüzde 25 artırdıklarını söyleyen Danone Hayat İçecek Genel Müdür Yardımcısı Ercan Öz ise ”Bu sistem yakın zamanda Hayat Su’nun toplam 7.000 adet dolabına uygulanacak. Bu sayede artık Hayat Su dolaplarına ilişkin yer, kullanım sıklığı, dolap içi sıcaklık bilgisi ve dolabın enerji tüketimi gibi verileri uzaktan takip ederek sağlıklı bir operasyon açısından gerekli adımları zamanında atabileceğiz. Akıllı Dolap Takip Sistemi ile Danone’un hem Türkiye hem de global operasyonları genelinde bir ilk’e imza atmanın gururunu yaşıyoruz. İşletmelerin artık dijital geleceğe hazırlanmasının kaçınılmaz olduğu bir dönemde Vodafone çözümüyle Hayat Su’yu yarına hazırladığımıza inanıyor, Vodafone ile işbirliğimizin daha uzun yıllar sürmesini diliyoruz.” dedi.
ETİKETLER : Danone Vodafone

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics