Bilişim Dünyası 15 OCAK 2014 / 11:01

Madenden yazılım çıktı

Soma Holding, Solid-ICT ortaklığıyla teknoloji pazarına giriyorSoma Holding, teknoloji alanında yatırım yapma stratejisi doğrultusunda Solid-ICT ile ortak oldu. Soma Holding ile son 3 yılda hızlı bir büyüme grafiği çizen Solid-ICT, bu ortaklık çerçevesinde iş dünyasının yönetim fonksiyonlarını geliştirecek, finans yönetimi, maliyet yönetimi, stok yönetimi, satın alma gibi altyapı yazılımlarına odaklanacak. Soma Holding ile Solid-ICT ortaklığı aynı zamanda Soma Holding’in tüm IT altyapı işlerini de özelleştirilmiş bütünsel bir yazılımda toparlayacak bunun için ayrı bir ekip oluşturulacak.

Soma Holding ile Solid-ICT Türkiye’de yazılım ekibini kuracak

Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, “Türkiye’nin en büyük ve köklü inşaat ve madencilik şirketlerinden biri olan Soma Holding son yıllarda karlı bulduğu alanlara yatırım yapma stratejisi izlemektedir. Başta kendi şirketimiz olmak üzere iş dünyasının yönetimsel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak teknoloji/yazılım alanında yatırım yapmaya karar verdik. Bu anlamda çok iyi bir ekiple yola çıkan ve 2 yılda önemli başarılara imza atan Solid-ICT gibi dinamik ve uzman bir şirketle ortaklık kurduk. Bu ortaklığın hızla gelişen ve büyüyen teknoloji/yazılım pazarında bizleri kısa sürede iyi bir noktaya taşıyacağını düşünüyorum” dedi.

Solid-ICT kurucu ortaklarından Ali Aksakarya ise şunları söyledi: “Solid-ICT’nin kuruluş günlerinden bugüne amacı uzman bir ekip ve verimli bir çalışma ortamı oluşturmaktı. Bu nedenle birlikte çalıştığımız herkesi özenle seçtik ve şu an ekipteki herkes bizim için değerli birer ortak. Türkiye’nin kaliteli ve sağlam yazılım yapan firmalara ihtiyacı var. Yazılım sektörü hızla gelişiyor ve değişiyor. Değişimin bu kadar hızlı olduğu, her geçen gün yeni teknolojilerin hayatınızı değiştirdiği bir dünyada ekibin de aynı hızla uyum sağlama yeteneğine sahip olması çok önemli. Biz de bunu sağlamaya çalışıyoruz.
ETİKETLER : solid ICT soma holding

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics