Bilişim Dünyası 14 MAYIS 2011 / 02:11

Maestro, yayıncılara yönelik yeni ürünlerini tanıttı

İlk olarak 1996 yılında medya ve reklam sektörüne çözümlerini sunan Maestro Yazılım, yeni çözümü MRRS V10’u iş ortaklarına tanıttı. Maestro Genel Müdürü Hakan Bahçeci, kullanıcı deneyimlerinden aldıkları geri beslemeler ve incelemeleri sonucunda yazılım ve altyapı olarak tüm uygulamayı yenilediklerini bildirdi. Bahçeci’ye göre yeni sürüm veri kirliliğinin önüne geçerek tek bir ekrandan sistemin takip edilebilmesini sağlıyor.
İlk yıllarında sadece reklam rezervasyon düzenleme uygulaması sunan Maestro, 10. sürüm yazılımıyla satış, rezervasyon, pazarlama, yayın planlama, muhasebe ve yönetim panelinden oluşan bütün bir çözüm sunuyor. Yeni sürüme eklenen en büyük özellik web arabirimi geliştirmesi olarak göze çarpıyor. Artık uygulama tamamen web üzerinden kullanılabiliyor. Bunun yanında yakın zamanda sistemin akıllı telefonlardan da takip edilebilmesi hedefleniyor.
Toplantıda söz alan Maestro Yöneticisi Murat Yöndem, bu çözüme yakın zamanda ilave edilmesi hedeflenen yeni bir özellikten söz etti. Bu yeni özellikle yayınlar önemli buldukları reklam alanlarını “açık arttırma” yöntemiyle satabilecek. Örneğin bir televizyon, özel yayını için belirlediği süre içerisinde reklam teklifleri alabilecek. Ajanslar ve reklam verenler şifreyle ortalama fiyata göre tekliflerini sunabilecek. En yüksek teklifi sunan reklam alanını kullanabilecek. Yöntemin kısalan reklam sürelerinde daha fazla kâr edilebilmesi için geliştirildiği belirtildi.
Ayrıca Yöndem, “zamana bağlı” satış programını yeni sürüme eklemek istediklerini ifade etti. Bu satış yöntemiyle 3 ay önce alınan reklam alanı ile 2 gün önce alınan alan arasında fark yaratılması hedefleniyor. Yine yayınların gelirlerinde bu sayede artış sağlanması bekleniyor.
ETİKETLER : Sayı:821

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN