Bilişim Dünyası 08 HAZİRAN 2016 / 15:50

Maliyet avantajlı yazılım kullanım modeli

NetApp® ONTAP® 9 işletim sistemini duyurdu. ONTAP® 9 yazılımı ile işletmeler, geleneksel ve yeni teknolojileri entegre edip flaş, bulut ve yazılım tanımlı mimarileri kullanarak kurum içi ve bulut sistemlerinde Data Fabric mimarisinin temelini kurabiliyor.
NetApp’ın Ürün, Çözüm ve Hizmet Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Lee Caswell, “Flaşın ve bulutun kapasitesini sistemlerine dâhil etmekte zorlanan müşteriler, ONTAP 9’un bu teknolojileri az bir BT kaynağı ile kolayca kurulmasına imkân tanıyan bir yazılım olduğunu görecektir. ONTAP 9; flaşın maliyetini düşüren, maliyet avantajlı yazılım kullanım modeli sunan ve disk, flaş, bulut kaynakları genelinde veri yönetimine standardizasyon getiren bir değer sunmakta” dedi. ONTAP 9, flaş için optimize edildi. NetApp, müşterilerine 15TB SDD sunan ilk all-flash ürün sağlayıcısı olduğunu vurguladı. NetApp ayrıca FlashAdvantage 3-4-5 programını da açıkladı. Inline veri yoğunlaştırma özelliği daha fazla veriyi daha küçük alana sığdırarak flaşın maliyetini geleneksel sıkıştırmanın ve tekilleştirmenin ötesine taşıyor. IDC’nin araştırma direktörü Eric Burgener, “Flaş teknolojisinde gigabayt başına düşen dolar miktarı düştükçe, işletmelerin flaşa geçişi de hızlanıyor. NetApp’ın 15TB flaş sürücüsü, ONTAP 9’da yer alan depolama verimliliği teknolojisi ile bir araya gelerek flaş için optimize edilmiş, kurumsal sınıf depolama platformlarının fiyatını aşağıya çekiyor” dedi.
ETİKETLER : NetApp Ontap 9

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN