Bilişim Dünyası 10 ARALIK 2012 / 10:43

Marka bağımsız olarak tüm cihazlarla ortak iletişimi sağlayan OpenTouch çözümü

Alcatel-Lucent Enterprise Türkiye Müdürü Çağlayan Nur, yaptığı açılış konuşmasında iPhone tanıtımında Steve Jobs’un sunumunda alıntı yaptığı Alan Key’in cümlesine dikkat çekti: “Yazılım alanında ne kadar ciddiyseniz donanım alanına da girmeniz lazım. Biz Alcatel-Lucent olarak bunu tersten yaptık ve OpenTouch bizim için bir devrim.”
OpenTouch, sadece kullandığınız araca değil kişiye odaklanarak her türlü servis için farklı sunucu ve platform kullanmadan, tek bir sunucu üzerinden servis veriyor. Her yerden hangi marka araçla olursa olsun, istediğiniz kişileri konuşmaya ya da video konferansa ekleyip çıkarmanızı, dosya paylaşmanızı; tek numara özelliği ile masa telefonuna bağlı kalınmadan kişiye gelen dahili, harici tüm çağrıların her türlü cihazdan alınmasını ve arama yapılmasını sağlıyor.

“Cihaza değil kullanıcının taleplerine odaklanıyoruz”

Tanıtım için Türkiye’ye gelen Alcatel-Lucent Enterprise Global Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Jan Zuurbier ile OpenTouch’ın detaylarını ve teknolojinin geldiği noktayı konuştuk. İletişim şekillerini ve teknolojilerini değiştiren temel etkenler neler sorusuna Alcatel-Lucent Enterprise Global Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Jan Zuurbier, tüketicinin istekleri ve tercihleri yanıtını verdi: “Teknoloji de önemli ancak esas önemli olan kullanıcıların hangi teknolojiyi kullanmayı tercih ettiğidir. Son 1-2 senedir kullanıcılar akıllı telefonları, tabletleri ve bilgisayarları ile hem bireysel hem de kurumsal uygulamalara erişmek istiyorlar. CIO’lar neyi ne zaman kullanmaları gerektiğini duymak değil, bütün bu cihazları bir arada ve her yerden kullanarak uygulamalara erişmek istiyorlar. Sonuç olarak, kullanıcının istekleri ve kullanıcının uygulamaları kullanış biçimi de değişti. Tanıtımını yaptığımız OpenTouch ile insanların birbirleriyle marka bağımsız olarak - sabit telefon, cep telefonu, tablet, bilgisayar- kısacası her türlü cihazla iletişim kurmasını, veriye ulaşmasını sağlıyoruz. OpenTouch, video-konferans, dosya paylaşımı, multimedya paylaşımı, cep telefonundan sabit hatta geçerek konuşma gibi seçenekler sunan sesli görüşme gibi imkanlar sunuyor.”
“Kullanıcının uygulamaları kullanış biçimi yeni çıkan mobil cihazlarla birlikte değişti”
Zuurbier, mobil cihazların artması ve bunun iş hayatına etkilerini ise şu sözlerle açıkladı: “Mobil cihazlar, eskiden sadece ofisler içinde yapılan işlerin, ofisten dışarıya çıkmasını sağladı. Mobil cihazları eskiden sadece konuşmak için kullanıyorduk, ardından BlackBerry ile birlikte e-postalarımızı kontrol etmeye, e-posta göndermeye başladık. Artık mobil cihazlarla kurumsal verilere ve uygulamalara erişebiliyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:899

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics