Bilişim Dünyası 06 TEMMUZ 2015 / 06:39

Mavi yakalılar özel uygulamalar ister

HR Dergi tarafından Eleman.net resmi sponsorluğunda 8. Mavi Yakalılarda İK Yönetimi Zirvesi 3 Haziran’da İstanbul Marriott Hotel Asia’da gerçekleştirildi. Yaklaşık 150 İK yetkilisinin katıldığı etkinlikte mavi yakaya yönelik örnek uygulamalar mercek altına alındı. Zirve kapsamında düzenlenen Eleman.net Özel Oturumu’nda Horoz Lojistik İnsan Kaynakları Direktörü İris Defne Başocakçı, Sütaş İnsan Kaynakları Başkanı Meltem Kalender Öztürk ve Shaya Grup İK Direktörü Tankut Sur, Eleman.net Murahhas Üyesi Savaş Ünsal moderatörlüğünde bir araya geldi.

Sütaş İnsan Kaynakları Başkanı Meltem Kalender Öztürk, “Çok dinamik ve hızlı bir operasyonun yürüdüğü büyük bir yapıya sahibiz. Sahanın sesini duymak adına çalışanlarımızın yüzde 15’ini oluşturan 550 kişilik katılımla “Değerler Atölyesi” projemizi hayata geçirdik. Amacımız Sütaş değerlerinin nasıl yaşıyor ve yaşatılıyor olduğunu anlamanın yanı sıra bu değerlerin günlük yaşamdaki örneklerini toplamak oldu” dedi. Türkiye’nin 36 noktasında saha çalışanlarına sahip olduklarını belirten Horoz Lojistik İnsan Kaynakları Direktörü İris Defne Başocakçı da özellikle mavi yaka çalışanların tanınma ve temas beklentisini karşılamak için patronlarını bir lider olarak kullandıklarını belirtirken, sosyal destek yaklaşımından yola çıkarak Horoz Lojistik tarafından kurulan eğitim vakfı “Horev” ile de çalışanlarının çocuklarına burs imkanı sağladıklarını dile getirdi. Shaya Grup’un İK Direktörü Tankut Sur ise yaptıkları bir çalışma hakkında şu bilgileri paylaştı:

“Y kuşağından oluşan mavi yakalı çalışanlarımızın, kendinden üst kuşaklardan ve beyaz yakalı çalışanlardan farklı olarak bireysel kariyer konusunu çok fazla tercih etmediklerini gördük. Çıkan sonuçları çalışanlarımızla paylaşıp, önceliklendirmeler yaparak 2015 yılı başından itibaren projeyle ilgili aksiyonlar almaya başladık. Projedeki amacımız turn-over oranlarını düşürmenin yanı sıra çalışan motivasyonu ve mutluluğunu artırmak oldu. Aldığımız ilk sonuçlar personel deviniminin oldukça azaldığını gösterdi” dedi.
ETİKETLER : 1029

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics