Bilişim Dünyası 08 NİSAN 2017 / 15:54

McAfee için yeni dönem

McAfee; Intel ve uluslararası yatırım şirketi TPG’nin işbirliği ile 4,2 milyar dolar değerindeki yatırım anlaşmasının tamamlanmasıyla bağımsız bir siber güvenlik şirketi olarak faaliyetlerine devam ediyor. Şirket, bu yeni yapılanmayla teknolojilerin, insanların ve kurumların birlikte çalışabilmesine imkan verecek yeni hedeflere odaklanıyor. Yeni yatırımcı ortaklarıyla McAfee, siber güvenlik sektörünün büyüme potansiyelini daha iyi yönetmek adına pazar odaklı çalışmalarına ağırlık verecek, platformunu güçlendirecek ve yeni finansal, operasyonel ve teknolojik yatırımlar gerçekleştirecek. Bu arada, Intel Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Christopher Young, CEO olarak yeni McAfee’nin liderliğini üstlenecek. TPG Ortağı Bryan Taylor ise şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.
 
İnovasyon, güven ve işbirliği esastır
McAfee, bağımsız bir kurum olarak faaliyetlerine devam edecek. Öte yandan şirket, TPG’nin yaptığı bir anlaşmayla yatırımcıları arasına özel sermaye yatırım şirketi Thoma Bravo’nun da katıldığını açıkladı. Intel, McAfee şirketindeki yüzde 49’luk hissesini korumaya devam ediyor. McAfee CEO’su Christopher Young, “Net bir hedefle bağımsız bir şirket olarak yola çıkan McAfee, siber tehditlere karşı insanları, teknolojiyi ve kurumları birleştirecek güce sahip” derken, Intel CEO’su Brian Krzanich ise “Güvenlik, Intel için önemini koruyor ve McAfee’nin hissedarı ve iş ortağı olarak şirketimiz, buluttan milyarlarca bağlantılı bilişim cihazına dek tüm ürünlerimize sektör lideri güvenlik ve gizlilik yetkinliklerini entegre etmeye devam edecek” şeklinde konuştu.
Şirket bu dönüşümüyle inovasyon, güven ve işbirliği odaklı yeni bir vizyon belirledi. McAfee bugün sektörün en yetenekli siber güvenlik profesyonellerinden oluşan 7.500 kişilik bir grubu temsil ediyor. 1.200’ü aşkın güvenlik teknolojileri patentine sahip olan McAfee, ürünleriyle de sektörün öncüleri arasında yer alıyor. McAfee aynı zamanda dünyanın lider siber tehdit istihbarat kaynağı McAfee Labs’in sahibi. Gelinen noktada McAfee’nin ödüllü ürünleri ve çözümleri, dünyanın en büyük bankalarının yüzde 87’si, Fortune 100 şirketleri ve 250 milyondan fazla tüketiciyi kapsayan günlük 3.7 milyardan fazla uç noktayı koruyor. Sektörün prestijli teknoloji iş ortaklığı programı olan McAfee Güvenlik İnovasyon Birliği, küresel çapta 135’i aşkın iş ortağını bir araya getiriyor. McAfee Data Exchange Layer (DXL) ise kullanıcılar arasında gerçek zamanlı etkileşim sunan ve endüstri tarafından şekillendirilen bir iletişim platformu.
 
ETİKETLER : McAfee 1117

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics