Bilişim Dünyası 29 TEMMUZ 2013 / 13:02

MEB Müsteşar Yardımcısı Balcı oldu

2010 yılında kuruluşundan bu yana Ankara Kalkınma Ajansı’nın Genel Sekreterlik görevini yürüten Doç. Dr. Asım Balcı, 22 Temmuz 2013 tarihi itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı.

İslamoğlu vekâlet ediyor

Balcı, Türkiye’de en son kurulan kalkınma ajansı olmasına rağmen, önemli çalışmalara imza atan ajanslardan biri olan Ankara Kalkınma Ajansı’nda önemli emek harcadı. Balcı, ajansın kuruluşundan bugüne kadar kurumsallaşma çalışmalarından destek programlarının oluşturulması ve yürütülmesine, bölge planlarının oluşturulması, üniversite sanayi işbirliklerinin arttırılması, Ankara’nın yurtiçi ve yurtdışında tanıtılması gibi birçok başlıkta çalışma yürüttü.

Balcı’nın ayrılması ile boşalan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğine ise ajansın Program Yönetim Birim Başkanı Süleyman İslamoğlu vekâlet ediyor. 2014-2023 Ankara Bölge Planı hazırlıklarının tamamlanarak taslak planın Kalkınma Bakanlığı’na gönderildiğini ifade eden İslamoğlu, ajans faaliyetlerinin artarak devam edeceğini belirtti. İslamoğlu, Ankara’da yaşam kalitesinin artırılması konusunda birçok yeni çalışmanın önümüzdeki günlerde Ankara Kalkınma Ajansı tarafından hayata geçirileceğini vurguladı.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN