Bilişim Dünyası 16 EKİM 2011 / 17:33

Media-Markt mağaza sayısını 20’ye çıkaracak

Türkiye’ye 2007 yılında ilk olarak Ümraniye’de açtığı mağazası ile giren, Avrupa’nın dev teknolojik market zinciri Media Markt, dördüncü yılında İstanbul’da 8. Türkiye’deki 18. mağazasını 13 Ekim’de Bahçelievler’de açıyor. Media-Saturn Türkiye CEO’su Nuri Topatan yılsonuna kadar Kayseri ve Antalya’da açacakları yeni Media Markt’lar ile mağaza sayısını 20’ye çıkaracaklarını söyledi.
Nuri Topatan Media Markt Bahçelievler Bahçepark Mağazası’nın açılışı dolayısıyla 12 Ekim’de düzenlediği basın toplantısında, hem 18. mağazaları hakkında bilgi verdi, hem de Media Markt’ın 2011 yılsonu büyüme stratejilerini açıkladı.
Media Markt’ın, Türkiye’deki ve İstanbul’daki hızlı nüfus artışı ve genişlemeyi takip ettiğini, yeni mağazalar ile büyümeye devam edeceğini belirten Topatan, “Tüketici elektroniği sektörü 2011 yılının ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38,2 büyüdü. Her artış her alanda yeni talep doğuruyor. Pazar ne kadar büyürse biz de en az o kadar büyüyoruz” dedi. Topatan,  Media-Saturn’un dünyada büyüme kararı alınan üç stratejik ülkeden birinin Türkiye olduğunu söyledi. Şirket için Rusya ve Çin ile birlikte Türkiye’nin yeni yatırımların ve büyümenin adresi olduğunu belirten Topatan, 2010 yılında da Media-Saturn’un dünyada bulunduğu 15 ülke arasında en hızlı büyümenin Türkiye’de gerçekleştiğini açıkladı.
Elektronikte rekabetin sınırlarını Media Markt’ın belirlediğini belirten Nuri Topatan, şöyle konuştu: “Media Markt olarak 2007 yılında Türkiye’ye girdik, o günden bu yana gerek İstanbul’da gerekse tüm Türkiye’de Media Markt olarak daha da yaygınlaşmaya, müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz yeni mağazamız toplam 4 bin metrekare satış alanına sahip. Sırf teknolojiyi takip etmek, karşılaştırmak, zaman geçirmek ya da keyif almak için gelen fanatiklerimiz var.”
Media Markt Bahçelievler Bahçepark’ın ardından, 2011 bitmeden Kayseri ve Antalya’da da  mağaza açacak.
ETİKETLER : Sayı:842
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN