Bilişim Dünyası 13 MART 2016 / 13:16

Medianova, çözümleri ile İran pazarında

Geliştirdiği bulut ürünleri ile Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu ve Afrika’da birçok şirkete hizmet sunan Medianova, yayılımını İran üzerinden sürdürürken, Telekom İran ile işbirliği yaptı. İran’a uygulanan ambargonun kalkması gibi olumlu gelişmelerin işbirliği fırsatlarını da artırdığını belirten Medianova CEO’su Serkan Sevim, “Telekom İran ile işbirliği, daha pek çok yatırımın kapılarını aralayacak” dedi. Serkan Sevim, “Ar-Ge’si tamamen kendine ait ürün ve servislerle hizmet veren şirketimiz ve ekibimiz ile, bulut alanında Türkiye’den çıkan bir dünya markası olma yolunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Sevim, ‘teknoloji ihraç eden Türk şirketi’ konumunu güçlendirecek yeni işbirliklerini hayata geçirmeyi sürdüreceklerini de belirtti. 2005 yılından beri sürekli geliştirdikleri CDN platformu ile Türkiye ve Ortadoğu’da 40 milyondan fazla kişiye hizmet verdiklerini vurgulayan Sevim, “CDN platformumuz ile Telekom İran aboneleri de sunduğumuz hizmetlerden faydalanabilecekler. Türkiye’de Turkcell ve Vodafone gibi operatörlerin yanı sıra TTNET gibi servis sağlayıcılarla yıllardır çalışmalar yürüten bir şirket olarak, güçbirliği yaparak yurtdışına açılma zamanı geldi” bilgisini verdi.
ETİKETLER : medianova 1063

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN