Bilişim Dünyası 03 MART 2016 / 11:14

Medianova, tecrübelerini İran pazarına taşıyor

Geliştirdiği bulut ürünleri ile Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu ve Afrika’da birçok şirkete hizmet sunan Medianova, coğrafi yayılımını İran üzerinden sürdürürken, Telekom İran ile işbirliği anlaşmasına imza attı.
İran’a uzun yıllardır uygulanan ambargonun kalkması gibi olumlu siyasi gelişmelerin işbirliği fırsatlarını artırdığını belirten Medianova CEO’su Serkan Sevim, “Telekom İran ile işbirliği, daha pek çok yatırımın kapılarını aralayacak” yorumunu yaptı. Serkan Sevim, “Ar-Ge’si tamamen kendine ait ürün ve servislerle hizmet veren şirketimiz ve güçlü ekibimiz ile, bulut alanında Türkiye’den çıkan bir dünya markası olma yolunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
Sevim, Medianova’nın ‘teknoloji ihraç eden Türk şirketi’ konumunu güçlendirecek yeni işbirliklerini hayata geçirmeye devam edeceğini ifade etti. 2005 yılından beri sürekli geliştirdikleri CDN platformu ile halen Türkiye ve Ortadoğu’da 40 milyondan fazla kişiye hizmet verdiklerini anlatan Sevim, “CDN platformumuz ile artık Telekom İran aboneleri de sunduğumuz hizmetlerden faydalanabilecekler. Türkiye’de Turkcell ve Vodafone gibi operatörlerin yanı sıra TTNET gibi servis sağlayıcılarla yıllardır başarılı çalışmalar sürdüren bir şirket olarak, artık hep beraber güç birliği yaparak yurtdışına açılma zamanı geldi diyoruz” bilgisini verdi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics