Bilişim Dünyası 11 EKİM 2010 / 18:00

Medline’dan USB’li üyelik kartı: Medline Sağlık Kartı


Üyelerinin kişisel ve sağlık bilgilerini tek bir yerde toplamalarına aracılık ederek onlara kolaylık sağlamayı amaçlayan
Medline, USB’li üyelik kartı Medline Sağlık Kartı’nı sunuyor. Bu karta üyeler hem kişisel, hem de sağlık bilgilerini yükleyebiliyor.

“Yılda 20 bine yakın vaka gerçekleştiriyoruz; bu da günde 70 vaka eder. Çağrı merkezimize günde yaklaşık 900 çağrı geliyor. Büyük bir kısmı da destekleyici sağlık hizmetiyle ilgili talepler” diyen Medline Genel Müdürü Gürkan Ergenekon, Medline’ın üyelik sistemiyle sağlıklı bir şekilde büyümesine devam ederken, halka dünya standartlarında hizmet sunmayı ve acil olsun ya da olmasın sağlık denince ihtiyaçları olan her dakika yanlarında olmak için çalıştıklarını söyledi. İnsanların cüzdanlarında üyelik kartıyla yer aldıklarını, ancak teknolojiyi kullanarak daha iyisini nasıl yaparız diye düşündüklerini ve karta bir de USB özelliği eklemeye karar verdiklerini anlatan Ergenekon, Medline Sağlık Kartı ile ilgili şu bilgileri verdi:
“Bu karta herkes hem kişisel, hem de sağlık bilgilerini yükleyebilecek. Gerekli hallerde kartı bilgisayara taktıklarında tüm bahsedilen bilgilere anında ulaşılabilecek. Röntgenler, tahliller, raporlar, reçeteler, geçmiş hastalık bilgileri. Üyelerimizin özellikle sağlık bilgilerini tek bir yerde toplamalarına aracılık etmeyi, onlara kolaylık sağlamayı amaçlıyoruz. USB’li üyelik kartı Medline Sağlık Kartı kullanmak için tek yapılması gereken, Medline kartını bilgisayarın USB girişine takarak, bilgisayarda kayıtlı bulunan dokümanları aktarmak. Medline Sağlık Kartı, 2 GB hafızalı bir USB’ye sahip. İlk etapta sadece “Yeşil” ve “Mor” bireysel üyelik paketleriyle birlikte göndermeye başladık. Yeni üyelik kartımızı sırasıyla diğer tüm paketlerin üyeliğine yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Hizmet verme taahhüdümüzün olduğu bireysel üye sayımız yaklaşık 20 bin kişi. Tüm bireysel üyelerimize yaygınlaştırma kararı alındığı zaman, yenilemeleri geldikçe USB’li yeni Medline Sağlık Kartları ile değiştirmeyi hedefliyoruz.”

Web sitesi üzerinden görüntülü tıbbi danışmanlık hizmeti
Üyelerinin acil bir durumda alarm merkezini sisteme kayıtlı bir telefondan aradığında, doktorların önüne aradığı adres ve kişisel bilgileri çıktığını ve buna göre yardımcı olunduğunu belirten Ergenekon, tüm ambülanslarına navigasyon cihazı taktırdıklarını, özel bir uygulamayla alarm merkezinin hastanın adres bilgisini doğrudan cihaza göndererek ekibin önüne düşmesini sağladığını ifade etti.
Ergenekon, bunların yanı sıra gerçekleşen vaka bilgilerinin internet üzerinden doğrudan merkeze aktarılması üzerinde çalışmalarının sonlanmak üzere olduğuna değindi ve sözlerine şöyle devam etti:
“Soft ortamda doldurulacak olan vaka bilgi formu, bir tıkla merkezin önüne düşecek. Ayrıca yakın bir zamanda devreye almaya hazırlandığımız web sitemiz üzerinden görüntülü tıbbi danışmanlık hizmeti var. Üyelerimizin ekstra herhangi bir program ya da cihaz kullanmasına gerek kalmadan, sitemizdeki özel alandan alarm merkezi doktorlarımızla görüntülü sağlık sorunlarını paylaşabilecekler. Bunlar bu sene sonuna kadar gerçekleştirmeyi planladıklarımız. 2011 içinde ise iki yeni proje daha aklımızda.”
ETİKETLER : Sayı:791
YORUMLAR
burcu 19 ŞUBAT 2011 / 22:23 0 0
bu sağlık kartının fiyatı hakkın da bilgi verebilirimisiniz acaba

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics