Bilişim Dünyası 14 OCAK 2013 / 08:15

Melek yatırımcılıkta yeni yaklaşım

Nexum Boğaziçi, Nexum Creative, BIC Behrendt International Consulting gibi Türkiye’de ve dünyada çalışmalar yapan şirketlerin kurucusu olan Dr. Joachim Behrendt tarafından kurulan BIC Angel Investments bir milyon dolarlık yatırım hedefiyle çalışmalarına başladı. BIC Angel Investments; girişimcilere ihtiyaç duydukları maddi kaynağın yanı sıra finans, muhasebe, yönetim, iş stratejileri, BT ve e-ticaret çözümleri, insan kaynakları, sayısal ajans hizmetleri, sosyal medya yönetimi, halkla ilişkiler gibi profesyonel hizmetleri de sağlayacak.
2013 yılında beş projeye yatırım yapmayı planlayan BIC Angel Investments elektronik ticaret, mobil çözümler, sosyal medya ve BT projelerine destek vermeyi hedefliyor. Her proje için yatırım miktarı ise 50 bin ile 200 bin dolar arasında değişecek. Behrendt, BIC Angel Investments’ın diğer melek yatırımcı şirketlerden farklı olarak, girişimcilere finans, muhasebe, denetim gibi idari hizmetlerle kurumsallaşmalarına ve yapılandırılmalarına da katkıda bulunacağını kaydetti. Behrendt yatırım yapacakları girişimlerde icra yetkisi olmayan bir yönetici olarak aktif rol alacak olmasının da yatırımlara değer katacağını ifade etti.
2011 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi’nde “Girişimcilik” alanında dersler veren, Galata Business Angels üyesi de olan Behrendt, BIC Angel Investments ile akademik ve uygulamaya dayalı bilgi ve deneyimlerini girişimcilere aktarmayı hedefliyor.
ETİKETLER : Sayı:904