Bilişim Dünyası 13 HAZİRAN 2016 / 13:37

Meslek liselerinde dersimiz General Mobile

General Mobile ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Mart 2015’te imzalanan protokol kapsamında, Kağıthane - Profilo Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ek olarak, Maçka Akif Tunçel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de General Mobile desteği ile atölye kurularak, öğrencilere cep telefonu ve tablet tamiri konusunda eğitimlere başlandı. Ayrıca, Döner Sermaye (DÖSE) İşletmesi ile de anlaşma yapılarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Fatih Projesi kapsamında dağıtılan E-Tab4 ve E-Tab5 model tabletlerin onarımı da bu atölyelerdeki öğrenciler tarafından yapılacak ve okullara General Mobile tarafından ekonomik katkıda bulunulmuş olacak. 
General Mobile ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen Okul Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli Projesi ile okullardaki atölyeler, liselerin Elektrik-Elektronik Teknolojisi Haberleşme Sistemleri dalındaki öğrencilere özel olarak tasarlandı. Bu atölyelerde, General Mobile teknik ekibi tarafından teorik ve pratik eğitimler verilerek, öğrencilerin mevcut ve yeni teknolojiler ile onarım modelleri hakkında en güncel bilgilere sahip olması hedefleniyor. 
2015-2016 öğretim yılı başından itibaren Döner Sermaye İşletmesi’nde görev alacak öğrenciler de Generel Mobile merkez servisinde staj yapmak üzere eğitime alındı. Bu proje ile öğrencilere, okul süresince staj ve okul sonrasında çalışma imkanı konusunda öncelik tanınıyor. İlerleyen süreçte Döner Sermaye atölyelerinin kurulmasına da devam edilecek. 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics