Bilişim Dünyası 14 KASIM 2015 / 11:35

Metric, Ar-Ge Merkezi belgesi aldı

Ar-Ge çalışmalarını düzenli bir altyapı ile yapması, geliştirdiği inovatif çözümlerle sektöre yenilik getirmesi ve Ar-Ge Merkezi bünyesindeki çalışanlarının bilgi birikimleri ile ortaya çıkan projelerle hem şirketin hem de ülkenin gelişimine katkı sağlaması nedeniyle Metric, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi Belgesi’ni almaya hak kazandı. Metric Genel Müdürü Gökhan Arıksoy, Ar-Ge faaliyetlerinin temelinin Türkiye’den başlayarak tüm dünyada kullanılabilecek inovatif ürünler geliştirmek olduğunu belirtti ve şu bilgileri verdi:
“Yaklaşık 100 kişilik personelimizin 40’a yakını şu anda yalnızca Ar-Ge projeleriyle ilgileniyor. Ar-Ge’de çalışanlarımız için yılda yaklaşık 5 milyon liralık bütçe ayırdık. Buna, yazılım ve test araçlarını geliştirmek için yaptığımız harcamaları da eklediğimizde, gelirlerimizin yaklaşık yarısını yalnızca Ar-Ge faaliyetlerine ayırıyoruz.”
TÜBİTAK ile yaptıkları Ar-Ge çalışmasında ikinci faza geçtiklerini ve gelecek yıldan itibaren Ar-Ge projelerinin uygulamasına yoğunlaşmayı amaçladıklarını da belirten Arıksoy, “Geçen yıl TÜBİTAK ile yaptığımız iki Ar-Ge projesi başarıya ulaştı” dedi.  
ETİKETLER : 1046
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN