Bilişim Dünyası 14 KASIM 2015 / 11:35

Metric, Ar-Ge Merkezi belgesi aldı

Ar-Ge çalışmalarını düzenli bir altyapı ile yapması, geliştirdiği inovatif çözümlerle sektöre yenilik getirmesi ve Ar-Ge Merkezi bünyesindeki çalışanlarının bilgi birikimleri ile ortaya çıkan projelerle hem şirketin hem de ülkenin gelişimine katkı sağlaması nedeniyle Metric, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi Belgesi’ni almaya hak kazandı. Metric Genel Müdürü Gökhan Arıksoy, Ar-Ge faaliyetlerinin temelinin Türkiye’den başlayarak tüm dünyada kullanılabilecek inovatif ürünler geliştirmek olduğunu belirtti ve şu bilgileri verdi:
“Yaklaşık 100 kişilik personelimizin 40’a yakını şu anda yalnızca Ar-Ge projeleriyle ilgileniyor. Ar-Ge’de çalışanlarımız için yılda yaklaşık 5 milyon liralık bütçe ayırdık. Buna, yazılım ve test araçlarını geliştirmek için yaptığımız harcamaları da eklediğimizde, gelirlerimizin yaklaşık yarısını yalnızca Ar-Ge faaliyetlerine ayırıyoruz.”
TÜBİTAK ile yaptıkları Ar-Ge çalışmasında ikinci faza geçtiklerini ve gelecek yıldan itibaren Ar-Ge projelerinin uygulamasına yoğunlaşmayı amaçladıklarını da belirten Arıksoy, “Geçen yıl TÜBİTAK ile yaptığımız iki Ar-Ge projesi başarıya ulaştı” dedi.  
ETİKETLER : 1046

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics