Bilişim Dünyası 25 ARALIK 2011 / 14:53

Metric Technology, “IDC Business Intelligence Road Show” da yer aldı

SAP’nin SAP BusinessObjects çözümlerinde Gold Partner‘ı ve aynı zamanda SAP Eğitim iş ortağı olan olan Metric Technology, 01 Aralık’ta İstanbul Ritz Carlton Otel’de yapılan IDC İş zekâsı konferans serilerinin  gümüş sponsoru oldu.
Metric Technology, senenin son çeyreğinde SAP Business Objects Forum, SAP Forum 2011‘den sonra IDC BI Road Show‘da  “Hız Tutkunları - SAP HANA: Bellek içi Teknolojiler“ başlıklı özel sunum yaptı. İş analizi, bilgiye erişim ve performans yönetimindeki en son eğilimler ve başarı hikayelerinin yanı sıra iş zekâsı alanında çözüm sağlayan şirketlerin sunumlarına da yer verilen etkinlikte; Metric Technology, fuaye alanındaki standında katılımcılara iş zekâsı ve SAP HANA konuları ile ilgili son gelişmeler hakkında bilgilendirdi.
Metric Technology  Genel Müdürü Ferhat Bakan ve Teknoloji Direktörü Erkan Altan tarafından gerçekleştirilen sunumda, düşünce gücünde analiz yapma olanağı veren “in memory: belllek içi teknolojileri- SAP HANA üç milyar örnek veri seti üzerinde canlı demo ile katılımcılara aktarıldı. SAP HANA - Yüksek performanslı analitik aracının yazılım pazarında çığır açacağını dile getiren Ferhat Bakan; bu teknolojinin tüm şirketleri 2015’e taşıyacak stratejik bir yenilik olduğunu ifade etti. Bakan sözlerini şöyle sürdürdü: “SAP HANA gibi veri analizini saniyeler bazında gerçekleştiren ileri teknoloji çözümleri ile yeni nesil analitik ve iş zekâsı kullanan kurumların rekabette diğer kurumların önüne geçeceklerini, ve ellerindeki veriyi saniyeler bazında çok hızlı bir şekilde düşünce hızında analiz edebileceklerdir. “

3 milyar veri setinde gerçek zamanlı, hızlı sonuç
Kurumların kısa, orta ve uzun vadede amaçlarına ulaşmalarının ellerindeki veriyi gerçek zamanlı, doğru, hızlı analizler yaparak mümkün olabileceğini vurgulayan Metric Technology Teknoloji Direktörü Erkan Altan ise SAP HANA in memory teknolojisi ile yeni nesil analitik ve iş zekâsı uygulamalarının, şirketlerin mevcut iş sorunları ile mücadele etmeye yarayan gerçek zamanlı, ezber bozan yeni bir yaklaşım sunduğunu, Metric Technology olarak iş zekâsı çözümlerindeki sektörel  eğilimleri yeni teknolojiler ile yakından takip ederek, müşterilerine her zaman olduğu gibi aktarmaya devam edeceklerini belirtti.
ETİKETLER : Sayı:851

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics