Bilişim Dünyası 22 NİSAN 2013 / 08:11

Mevico Projesi, Celtic-Plus Ödülleri 2013’te ikinci oldu

Telekomünikasyon, yeni medya, internet ve uygulamalar üzerine odaklanan Avrupa Birliği araştırma girişimi olan EU Celtic Plus kapsamında geliştirilen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen Mevico Projesi, müşteri deneyimini iyileştirerek 2011-2014 yılları arasında LTE’nin paket veri iletiminde etkinliğini artırmak, standartlara katkıda bulunmak ve Avrupa’nın güçlü konumunu desteklemeyi amaçlıyor.
Mevico projesiyle ilgili görüşlerini belirten Ericsson Çözüm Mimarı Dr. Ece Saygun, “Operatörler için yatırım ve işletme maliyetleri, son kullanıcı deneyimi büyük önem taşıyor.  Ortakları arasında Ericsson, Türk Telekom ve Avea’nın da yer aldığı, mobil ağların daha etkin kullanımına yönelik yöntemler geliştirilmesini sağlayan Mevico Projesi ile kullanıcılar, genişbanttan çok daha yüksek veri hızıyla faydalanabilecekler. Uygunluk durumuna göre kullanımın bir kısmı mobil, bir kısmı sabit şebeke üzerinden geçebilecek, kullanıcı izlediği videolarda çok nadir duraksama yaşayacak, kendi internet kullanım şekline uygun paket teklifleri alacak” dedi.
6-7 Mart 2013 tarihlerinde Kayseri’de gerçekleştirilen Celtic-Plus Ödülleri 2013 ödül töreninde ayrıca Ericsson’un bu proje kapsamında geliştirdiği Genişbant Raporlama Uygulaması da (Broadband Reporting Tool) katılımcılar ile paylaşıldı.
ETİKETLER : Sayı:918
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN