Bilişim Dünyası 24 OCAK 2010 / 18:00

Mezun.com dünyaya açılıyor

ABD dışındaki faaliyetlerini başlatan Mezun.com, hayata geçirerek uygulamaya aldığı yeni yapılanmasıyla birlikte 2011 yılında 50 ülkeye ulaşacak.

Onuncu yaşını kutlayan Mezun.com, Mezun.com Global yapılanmasıyla dünyaya açılıyor. ABD’de eğitim ve yaşamla ilgili kapsamlı içerik sunan portal, hizmet alanını 20 ülkeye çıkardı. Kanada, Almanya, İspanya, İtalya, Malta, Fransa, Avusturya, İngiltere, Rusya, Hollanda, Azerbaycan, Japonya, Bulgaristan, Kırgızistan, Ukrayna, Avustralya, Gürcistan, Kazakistan, Kore’ye yönelik hizmet vermeye başlayan platform, 2011 yılı içinde 50 ülkeyi kapsamayı hedefliyor.
İki yıl önce üyelerinin ihtiyaçları doğrultusunda Avrupa ülkeleriyle ilgili bilgi verme yolunda ilk adımlarını attıklarını belirten Mezun Group CEO’su Ali Hantal, geçen yıl ise üniversite arama motoruna Avrupa’da yer alan üniversiteleri eklediklerini kaydetti. Kısa süre içinde bu listeye dil okullarını da eklediklerini söyleyen Hantal, “Üyelerimiz, sadece Avrupa değil; Uzakdoğu, Türk Cumhuriyetleri, Kanada ve Avustralya gibi farklı ülke ve bölgeler hakkında da bilgi ihtiyaçlarını bildirdiler. Bunun üzerine geçtiğimiz yılın başında, Mezun.com’u daha da geniş kapsamlı hale getirerek, tüm dünyaya gidecek şekle getirmek için çalışmalarımıza başladık” şeklinde konuştu.
Ülkeleri belirlerken Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkler’in en çok yaşadığı ülkeleri kapsayan bir araştırmasını baz aldıklarını belirten Hantal, öte yandan Japonya gibi bu araştırmada geri sıralarda yer ülkeleri de bütün kıtaları kapsamak adına listeye aldıklarını ifade etti.
Üyelerden gelen talepleri dikkatle değerlendirdiklerini kaydeden Hantal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni anketler hazırlıyoruz. Her zaman kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına göre çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. Bu paralelde talebin yoğun olduğu ülkeleri listemizde ön sıralara alacağız.”
Mezun.com Global, yenilenen web sitesiyle ABD hakkında sağladığı her türlü bilgiyi diğer 20 ülkeler için de sunmaya başladı.
Mezun.com Global, Web 2.0’ın sağladığı teknik özelliklerle daha etkileşimli hale gelmiş durumda. Bu paralelde platform, her ülke için ayrı bölümde bilgileri sunuyor.

Mezun.com2011’de 1 milyon üye hedefi

Mezun.com Global’in dünyada farklı ülkelerde eğitim almak isteyen Türk vatandaşların gidebileceği bir portal olduğunun altını çizen Hantal, “Diğer yandan MezunUSA, MezunKanada gibi ülkeler bazında bilgi veren; orada yaşayan Türkleri buluşturan sitelerimiz söz konusu. Şu an için amacımız Mezun.com’u önce 20 sonra 50 ülkeye yaymak. Diğer yandan Almanya, İngiltere, Azerbaycan gibi vatandaşlarımızın yoğun olduğu ülkelerde, ülke bazlı siteleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bundan sonra ise GotoUSA gibi seyahat asistanı sitelerini devreye almayı planlıyoruz” diyen Hantal, her yıl bir adım ilerleyerek ABD’de gerçekleştirdikleri çalışmaları diğer ülkelere de taşımayı amaçladıklarını söyledi. Mezun.com’un üye sayısı 560 bini geçmiş durumda. Hantal; “Mezun.com Global ile bu rakamı yıl sonunda 750 bin; gelecek yıl ise 1 milyona ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.
Mezun.com Global, gelecek dönemde ülkelerde stratejik işbilikleri de yapmaya hazırlanıyor. Hantal bu konuda çalışmaların sürdüğünü kaydetti.
ETİKETLER : Sayı:755
YORUMLAR
Ali DURAN 28 OCAK 2010 / 08:39 0 0
Amerika'dan yaziyorum.. Dili Amerika'da ekonomik sartlarda ogrenmek dururken Ingiltere'ye gitmenin tek nedeni ya turkiye'ye yakin olmasidir yada ekonomik oldugunun dusunulmesidir diye dusunuyorum... Amerika da ekonomik okullarin listesine ulasabileceginiz bir site de http://www.applicationUSA.com 'dur ancak bir amerikan sitesi oldugu icin dili ingilizce... google haritalarinda okulun yerini gorme, hatta sokak da sanal turma yapma ozelligi hosunuza gider..
ali kahramanoğlu 25 OCAK 2010 / 15:51 0 0
ingilterede dil eğitimi için en ucuz bölge neresi acaba? bunların bilgisine nasıl ulaşıcam? Bide amerikadamı yoksa ingilteredemi dil eğitimi almalıyım?tavsiye varmı?
Melis Uşşaki 25 OCAK 2010 / 15:49 0 0
merhaba,

ben japonyada dil öğrenmek istiyor. acaba nasıl gidebilirim? Uçak biletleri kalacak yer bunları nasıl bulacağım? yardım edermisiniz?
Nagihan Yılmaz 25 OCAK 2010 / 15:48 0 0
İyi haberlerinizi duydukça seviniyorum.. Ben sizin telefon kartınızı kullanıyorum Mezun calling card ve sizi yakından takip ediyorum. Amerika'da iş ahlakı açısından örnek teşkil ettiğiniz için de sizi tebrik ediyorum.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics