Bilişim Dünyası 25 ARALIK 2011 / 14:49

Microsoft’ta yeni yılda yine önemli ürün sunumları olacak

Microsoft Sektörel Çözümler Günü geçtiğimiz hafta Ritz Carlton Oteli’nde gerçekleşti. Geçen yıl birincisini yapan Microsoft, bu sene ikincisini düzenlediği etkinliği geleneksel hale getirmeyi ve her yıl kapsamını genişletmeyi amaçlıyor. Etkinlikte Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Tolgar Elverici ile sohbet ettik.
Microsoft Kurumsal Müşteriler ve İş Ortakları ekibi olarak daha fazla odaklandıkları sektörlere çözüm odaklı, müşterilere iş değeri yaratan önerilerle gittiklerini anlatan Elverici, bu sene etkinlikte dört sektöre odaklandıklarını ifade etti. Elverici, “Bu sektörler; bankacılık, sigorta, telekom ve üretim sektörleri. Sigortayı bu yıl ayırdık, çünkü bu sektörde sektör spesifik çözüm ihtiyaçları sürekli artıyor. Sektörlerin ihtiyaçlarına uygun çözümleri ortaklarımız ve müşterilerimizle paylaşıyoruz. Ana vizyonumuz müşterilerimize daha çok iş değeri yaratacak, onların karlılığını artıracak, yeni satış kanalları açacak, operasyonel maliyetlerini düşürecek çözümleri sunmak. Müşterimizin bilançosuna pozitif etkimiz varsa işte iş değeri yarattık, başarılı olduk diyoruz” şeklinde konuştu.

Daha fazla iş kritik projelere imza atılacak
Microsoft olarak 2012’de çok daha katma değerli projeler yapacaklarını ve çok daha fazla iş kritik projelere imza atacaklarını kaydeden Elverici, bu sene birçok yeni platformun da her sene olduğu gibi sunulacağını açıkladı.
Elverici konuyla ilgili şunları söyledi: “Kendimize artık bir cihazlar ve servisler şirketiyiz diyoruz. Bundan şunu kastediyoruz, kullandığınız cihaza herhangi bir iş uygulaması ve iş ihtiyacı için, ki bunlar ne olursa olsun, yerden zamandan cihazdan bağımsız ulaşabilmeniz, ulaştığınız bütün cihazlardan aynı kullanıcı deneyimine sahip olmanız, arka tarafta servislerin bulut üzerinden sağlanması. Yönetenler açısından önemi ise, tüm cihazların ve servislerin güvenli, yönetilebilir olması, uygulama geliştirilince tüm cihazlar için uygulamanın geçerli olması. 2012’de önemli ürün sunumlarımız olacak. Bunlardan biri bulut tarafında Office 365. Windows 8 gelecek. Windows Phone Türkiye’ye Türkçe ve yerelleşmiş şekilde gelecek.”
ETİKETLER : Sayı:851