Bilişim Dünyası 10 EKİM 2013 / 12:21

Microsoft bulut çözümlerini yeniledi

Microsoft, şirketlerin bulut bilişimden daha fazla faydalanmasını sağlamak amacıyla Windows Server, System Center, Visual Studio, Windows Azure, Windows Intune, SQL Server ve Dynamics çözümlerini yenilediğini duyurdu.

Microsoft, şirketlerin günümüzde bilgi teknolojilerinden daha fazla verim alabilmesi ve yeni fırsatlardan yararlanabilmesi amacıyla tasarladığı yeni kurumsal çözüm ve servislerinin duyurusunu gerçekleştirdi.

Office 365 ve diğer servisleri desteklemek üzere kurgulanan yeni çözümler, Microsoft’un kurumsal bulut stratejisine uygun olarak veri altyapısını bilgi teknolojileriyle, uygulama platformunu geliştiricilerle, cihaz yönetimini iş çözümleriyle birleştirme görevini üstleniyor.

Microsoft Türkiye Sunucu ve Bulut Platformu Yöneticisi Kadir Şener, Microsoft’un sunduğu yeni çözümlere dair şunları söyledi: “Kurumlar bulut bilişimi tercihlerinde en iyi yazılım ve servisleri sunabilen, üçüncü parti servislerle uyumlu geniş bir ekosisteme ve küresel bulut altyapısına sahip olan, sunduğu nitelikli karma bulut çözümleriyle bulutlararası geçişi kolay hale getiren bulut hizmet sağlayıcılarla çalışmak istiyorlar. Bugün bulut alanında hizmet sunan şirketlere baktığınızda, Microsoft’un tüm bu çözümleri bir arada sunabilen tek şirket olduğunu görebilirsiniz.”

Çözümler baştan aşağı yenileniyor

Microsoft, bulut hizmetleri üzerinde kurguladığı bilgi teknolojileri altyapısında kesintisiz hizmet ve uygulama sunabilme becerisine kavuşmak isteyen kurumlar için 18 Ekim’de Windows Server 2012 R2 ve System Center 2012 R2 ürünlerini pazara sunacak. Yine 18 Ekim’de kullanıcılarla buluşacak olan Visual Studio 2013 ve yeni .NET 4.5.1, karma bulut platformları üzerinde farklı cihaz ve servislere hizmet vermek üzere tasarlanmış çağdaş uygulamaların hazırlanmasını kolaylaştıracak.

Studio 2013 Modern Lifecycle Management çözümü, geliştiricilerin, iş sahiplerinin ve bilgi teknolojileri yöneticilerinin birlikte geliştirme sürecine katılarak daha hızlı sonuç almasını sağlayacak. Microsoft, büyük veriden elde edilebilecek öngörünün daha fazla ön plana çıkarılmasına dair vizyona paralel olarak Ekim ayının ortasında SQL Server 2014’ün ikinci ön izleme sürümünü yayınlayacak.

18 Ekim’de yayınlanacak olan Windows Intune, System Center Configuration Manager ile birlikte bilgi teknolojileri yöneticilerinin mobil çalışanlarına diledikleri cihazdan yüksek güvenlikli erişim sunabilmesinin yolunu açacak. Microsoft, buna ek olarak Windows Server 2012 R2 ile birlikte Microsoft Remote Desktop uygulamasını da ay sonunda kullanıma sunacak.

Microsoft CRM çözümlerinin sıradaki büyük sürümü olan Microsoft Dynamics CRM Online Fall ’13, bu ayın sonunda tüketicilerle buluşacak. Microsoft, ayrıca küçük ve orta ölçekli işletmelerde daha fazla verim sağlamak için Microsoft Dynamics NAV 2013 R2’nin kullanıma hazır olduğunu duyurdu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN