Bilişim Dünyası 24 ARALIK 2013 / 09:51

Microsoft iş ortaklarına ödül

Microsoft Türkiye’nin ekosisteminde yer alan başarılı iş ortaklarını ödüllendirmek amacıyla her yıl düzenlediği İş Ortakları Ödül Töreni’nde, bu yıl farklı kategorilerde 23 ödül sahiplerine ulaştı.

İş ortaklarının satış, büyüme, çözüm geliştirme, bulut bilişim ve müşteri memnuniyeti performanslarına göre değerlendirildiği, kamu, kurumsal, KOBİ, cihaz üreticileri ve dağıtıcılar segmentlerine göre belirlenen ödüller, Microsoft Türkiye Genel Müdür Tamer Özmen ve Genel Müdür Yardımcıları tarafından sahiplerine verildi.

İş Ortakları ödül törenine ev sahipliği yapan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Microsoft Türkiye olarak 20 yıldır ülkemizin teknolojik gelişimi için önemli adımlar attık. Ekosistemimizde yer alan 11 bine yakın iş ortağımızla birlikte kurumların kendi pazarlarında öne çıkmaları için çalıştık. Bu yıl geçtiğimiz sene de olduğu gibi Microsoft tarafından yine ‘En İyi Ülke’ seçildik. Çin, Hindistan, Rusya, Brezilya gibi yüksek ekonomik büyüme oranlarına sahip ülkelerdeki Microsoft şirketlerini geride bırakarak, son dört senede bu ödüle 3 defa sahip olduk. Bu başarıda en önemli pay şüphesiz iş ortaklarımıza aittir.”

400 çalışanı ve 11 bini aşkın iş ortağıyla Microsoft Türkiye’nin gerçek bir başarı öyküsü yazdığını ifade eden Tamer Özmen, sözlerine şöyle devam etti:

“Tüm çalışanlarımızla ve iş ortaklarımızla birlikte kazandığımız tüm başarılar aynı zamanda Türkiye’nin başarısıdır. Ülkemizde büyük şirketlerimiz, kamu kurumları ve özellikle de KOBİ’lerimiz bilişim teknolojilerine daha fazla yatırım yapmaya, bunun beraberinde getirdiği rekabet, büyüme ve eğitim gücünden çok daha fazla yararlanmaya başladılar. Bizler iş ortaklarımızla birlikte bilişimin önemini kavrayarak bu konudaki yatırımlarını artıran büyük şirketlerin ve KOBİ’lerin yanında olmaya devam edeceğiz.”