Bilişim Dünyası 08 NİSAN 2013 / 08:11

Microsoft İşinizde Bulut Zirvesi yapıldı

Microsoft İşinizde Bulut Zirvesi, “Bulut Çağı’na Hazır mısınız?” sloganıyla gerçekleşti.

Microsoft Türkiye tarafından düzenlenen İşinizde Bulut Zirvesi öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Serpil Timuray ve Tamer Özmen Vodafone ve Microsoft’un ortaklaşa olarak KOBİ’lere yönelik sunduğu Kırmızı Bulut hizmetinin yeni bir aşamasına geçildiğini belirttiler. İlk olarak söz alan Tamer Özmen, Microsoft Office çözümlerinin dünyada bir milyar kişi tarafından kullanıldığını söyledi.
Bulut bilişim üzerinden sunulan Office 365 çözümleri ile çalışanların her yerden Office araçlarına ve kurumsal BT hizmetlerine erişebileceğini belirten Özmen, Vodafone ile yaptıkları işbirliği sayesinde KOBİ’lerin de bu hizmetlerden çok uygun bedeller karşılığında faydalanma imkanı bulduklarına dikkat çekti.
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ise Microsoft ile yaptıkları işbirliğinin BT hizmetleri anlamında kendilerine çok önemli tecrübeler kazandırdığını belirterek, Kırmızı Bulut hizmeti kapsamında Office 365 çözümlerinin de KOBİ’lere sunulmasının özellikle son dönemde artan veri
depolama ve bu verilere kolay ulaşım ihtiyaçlarına yönelik büyük avantaj sunduğunu belirtti.
Zirvede söz alan Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ise şunları söyledi: “Toplam şirketlerin yüzde 99’unu oluşturan KOBİ’lerimiz ülkemizin ihracat hacminin yüzde 60’ını, gerçekleşen katma değerin ise yüzde 55’ini oluşturuyor. KOBİ’lerimizin işlerini daha da büyütmeleri için teknolojiyi daha etkin şekilde kullanarak hamle yapmaları gerekiyor.”
ETİKETLER : Sayı:916

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN