Bilişim Dünyası 18 EYLÜL 2015 / 14:41

Microsoft, Office 365’e güveniyor

Türkiye’de üç yıldır Türkçe olarak satılan Office 365, Türkiye pazarına girmesinin ardından en hızlı büyüyen ve satışı yapılan ürünlerden biri olma başarısını gösterdi. Microsoft Office masaüstü uygulamaları, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Exchange Online ve Skype for Business çözümlerini bir araya getiren Office 365; tüketiciler, öğrenciler ve kurumlara bulut hizmeti olarak sunuluyor.

“Office 365 kullanıcılarına yüksek kapasiteli e-posta alanı sunarken tüm belgelere her an her cihazdan erişilmesine imkân sağlayacak bulutta depolama alanı sunarak çalışanların iş verimliliğini yükseltmeyi hedefliyor. Office 365 sayesinde çalışanlar güvenli şekilde aynı belge üzerinde birlikte çalışabiliyor, ofis dışında ya da yolda dahi toplantıya katılıp işlerini her yerden kesintisiz devam ettirebiliyorlar” diyen Microsoft Türkiye Office Pazarlama Grup Müdürü Çiğdem Kayalı, şunları kaydetti:

“Düşük ön yatırım maliyetleriyle müşterilerine teknolojiyi hizmet olarak kullanma imkânı sunan Office 365, işletmeler arasında en popüler ürün olurken, şu ana kadar en hızlı büyüyen ticari ürün olma başarısını da gösterdi. Microsoft Türkiye’nin 2015 yılının ikinci çeyrek göstergelerine göre ticari bulut geliri Office 365, Azure ve Dynamics sayesinde yüzde 114 arttı.”

Türkiye’de satılan her iki Office’ten bir tanesinin Office 365 olduğunu ifade eden Çiğdem Kayalı, “Office 365 iş hayatına sağladığı kolaylıklar sayesinde Türkiye’de de başarısını göstermeye devam ediyor. Örnek vermek gerekirse, Yeni açılan firmaların yüzde 30’u Office 365’i tercih ediyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ilk 100 listesine baktığımızda 42 firmanın Office 365 çözümünü tercih ettiğini görüyoruz.. Öte yandan, Office 365 müşterilerine yüzde 99,9 finansal destekli çalışma garantisi veriyor. 2014’ün son çeyreği itibariyle gerçekleşen çalışma oranı: yüzde 99,99 oldu. Bu oran, taahhüt ettiğimiz rakamın da üzerinde. Office 365 hizmetleri kesintisiz olarak 3 yıldır Türkiye’de veriliyor. Bu da, neden bu kadar çok tercih edildiğimizin en önemli kanıtı” dedi.

Microsoft’un en çok yatırım yaptığı alanın Office 365 olduğunu ifade eden Kayalı şöyle konuştu: “Son 12 ayda 150’den fazla yeni güncelleme yayımlandı. 1 Eylül’de Türkiye’de Office for Mac’in yeni sürümü olan Office 2016 for Mac ürünümüzü Office 365 müşterilerimize Türkçe olarak sunmaya başladığımızı duyurduk. Office 365 için gerçekleştireceğimiz geliştirmeler tüm hızıyla devam edecek.”

 
ETİKETLER : 1039