Bilişim Dünyası 31 OCAK 2014 / 14:52

Microsoft Satya Nadella’yı CEO yapmaya hazırlanıyor

Microsoft CEO’su görevini 2000′den beri sürdüren Steve Ballmer’ın Ağustos ayında emekliye ayrılacağını açıklamasıyla kimin yeni CEO olacağıyla ilgili iddialar devam ediyor. Bloomberg’in haberine göre, şimdi de Microsoft’un Bulut ve Girişim Bölümü Başkanlığı’nı yürüten Satya Nadella’nın yeni CEO olacağı konuşuluyor.

Microsoft’un CEO koltuğuna oturacağı tahmin edilen bulut teknolojisinin geliştirilmesinde büyük katkıları bulunan ve 1992′den beri Microsoft’ta birçok projeyi başarıyla yürüten Satya Nadella 46 yaşında.

Bunun dışında ortaya atılan bir başka iddia ise Microsoft Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Bill Gates’in de kuruldaki başkanlığı John Thompson’a bırakacağı yönünde.

Eğer söylentiler doğruysa Ballmer Ağustos 2014′te şirketi terk ettiğinde CEO koltuğuna geçecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN