Bilişim Dünyası 27 NİSAN 2015 / 10:35

Microsoft'tan Elazığ’a Bilişim Akademisi

Bilişim sektöründe nitelikli iş gücü yetişmesine katkı sağlamayı amaçlayan Microsoft Türkiye’nin, Elazığ Belediyesi ortaklığı ile açtığı Microsoft Bilişim Akademisi gençleri yeni kariyer fırsatlarıyla tanıştıracak.


Microsoft Türkiye, bilişim sektöründeki uzman açığını gidermek, nitelikli ve kalifiye gençlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Türkiye’nin 81 ilinde, gençleri destekleyen sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığında açılan Bilişim Akademileriyle Microsoft Türkiye, farklı illerdeki gençlerin sürekli olarak bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda eğitimler alabilecekleri alanlar oluşturuyor.


Elazığ Belediyesi’nin ortaklığı ile hayata geçen yeni Bilişim Akademisi açılışında  Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz da yer aldı. Törende açılış konuşmaları sonrasında, UNDP İstanbul Yöneticisi Hansın Doğan ve Habitat Başkanı Sezai Hazır’ın da katılımıyla gençlere yönelik “bilişim ve girişimcilik” semineri gerçekleşti.

Bilişimde kariyer gençleri bekliyor

Elazığ’daki Bilişim Akademisi’nde proje ortaklarının ve genç gönüllülerin desteğiyle, Elazığ’daki vatandaşlara yönelik olarak temel bilgisayar, web tasarımı, yazılım geliştirme, sosyal medya okuryazarlığı ve internet güvenliği eğitimlerinin yanı sıra liderlik, katılım, proje döngüsü, proje yönetimi, sunum teknikleri, gençlik hakları, temel bilgisayar ve ağ kurma eğitimleri gibi eğitimler verilecek. Bu eğitimlerle, Elazığ’daki gençlerin bilişim alanında kariyer yapabileceklerini farketmeleri ve bu alanda gelişmelerine destek verilmesi amaçlanıyor.

 
ETİKETLER : 1019

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics