Bilişim Dünyası 07 HAZİRAN 2010 / 12:12

Microsoft ve HP’den tarihi anlaşma

Microsoft ile HP, 250 milyon dolarlık tarihi bir anlaşmaya imza attı. İstanbul Swissotel’de 31 Mayıs’ta Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ve HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda anlaşmanın duyurusu yapıldı.
Anlaşmayla Microsoft ve HP, teknolojileriyle kendi kendini yönetebilen veri merkezi ortamlarında sunucu, depolama, ağ ve uygulama kaynaklarını bütünleştirmeyi ve böylece kurumların değişen iş gereksinimlerine yanıt verebilen teknoloji çözümlerini ortaya koymayı hedefliyor.
Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, anlaşmanın önemine değinerek şunları söyledi: “Bu anlaşma, iki şirketin yenilikçiliğini ve teknoloji portföyünü müşterilerine avantaj sağlayan tek bir potada buluşturuyor. Microsoft ve HP’nin bu ortak girişimi, veri merkezlerindeki sunucu ve ağ yönetiminden veri depolama sistemlerine, satış operasyonlarından pazarlama faaliyetlerine kadar hemen her alanda kapsamlı bir işbirliğini gündeme getirdi. Endüstrinin  büyük satış ve destek kanallarından birini yaratacak olan bu çalışma, müşterilerimize yepyeni çözüm ve servislerin sunulmasını sağlıyor” dedi.
HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar ise iki şirketin birlikte çok büyük bir teknoloji portföyüne sahip olduğuna dikkat çektiği konuşmasında: “Bu anlaşma iki şirketin denenmiş ve kanıtlanmış teknolojilerini kullanan müşterilerimiz için olduğu kadar, farklı platformlara sahip kurumlar açısından da çarpıcı kazanımlar içeriyor. Şirketlerin bilgi teknolojilerine yatırım yapma anlayışının ağırlık kazandığı şu dönemde, deneyim ve çözümlerimizle HP ve Microsoft olarak müşterilerimize bütünleşik çözümlerimiz ile güvenilir ve stratejik iş ortağı olmak yolunda yeni bir adım daha atmış oluyoruz”.
ETİKETLER : Sayı:774
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN