Bilişim Dünyası 07 HAZİRAN 2010 / 12:12

Microsoft ve HP’den tarihi anlaşma

Microsoft ile HP, 250 milyon dolarlık tarihi bir anlaşmaya imza attı. İstanbul Swissotel’de 31 Mayıs’ta Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ve HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda anlaşmanın duyurusu yapıldı.
Anlaşmayla Microsoft ve HP, teknolojileriyle kendi kendini yönetebilen veri merkezi ortamlarında sunucu, depolama, ağ ve uygulama kaynaklarını bütünleştirmeyi ve böylece kurumların değişen iş gereksinimlerine yanıt verebilen teknoloji çözümlerini ortaya koymayı hedefliyor.
Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, anlaşmanın önemine değinerek şunları söyledi: “Bu anlaşma, iki şirketin yenilikçiliğini ve teknoloji portföyünü müşterilerine avantaj sağlayan tek bir potada buluşturuyor. Microsoft ve HP’nin bu ortak girişimi, veri merkezlerindeki sunucu ve ağ yönetiminden veri depolama sistemlerine, satış operasyonlarından pazarlama faaliyetlerine kadar hemen her alanda kapsamlı bir işbirliğini gündeme getirdi. Endüstrinin  büyük satış ve destek kanallarından birini yaratacak olan bu çalışma, müşterilerimize yepyeni çözüm ve servislerin sunulmasını sağlıyor” dedi.
HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar ise iki şirketin birlikte çok büyük bir teknoloji portföyüne sahip olduğuna dikkat çektiği konuşmasında: “Bu anlaşma iki şirketin denenmiş ve kanıtlanmış teknolojilerini kullanan müşterilerimiz için olduğu kadar, farklı platformlara sahip kurumlar açısından da çarpıcı kazanımlar içeriyor. Şirketlerin bilgi teknolojilerine yatırım yapma anlayışının ağırlık kazandığı şu dönemde, deneyim ve çözümlerimizle HP ve Microsoft olarak müşterilerimize bütünleşik çözümlerimiz ile güvenilir ve stratejik iş ortağı olmak yolunda yeni bir adım daha atmış oluyoruz”.
ETİKETLER : Sayı:774

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics