Bilişim Dünyası 25 ARALIK 2012 / 12:10

Microsoft yöneticisi Mundie emekli oluyor

Bill Gates'in Microsoft'daki tam zamanlı pozisyonundan ayrıldıktan görevlerinin bir kısmını devralan Craig Mundie,  2014 senesinde 65 yaşına girecek. Mundie'nin yeni atandığı CEO Baş Danışmanlığı görevi ile emekliliğine hazırlık yaptığı söyleniyor.

Microsoft'un stratejik araştırma bölümünün yöneticiliğini yapan Craig Mundie, mevcut görevindeki sorumluluklarını şirketin teknik strateji bölümü yöneticisi Eric Rudder'a bırakacağı ve 2014 yılına kadar CEO Baş Danışmanlığı pozisyonunda görev yapacağını açıkladı. Microsoft'un sitesinde bulunan biyografi bölümündeki sayfasına yeni ünvanı eklenen Mundie'nin yeni görev tanımı kesin olarak bilinmemekle birlikte, kendisinin Microsoft CEO'su Steve Ballmer'a raporlama yapacağı açıklandı.

Bill Gates'in tam zamanlı görevlerinden 2006 yılında ayrıldığı dönemde Araştırma ve strateji geliştirme bölümü yöneticiliği görevinde bulunan Mundie, Gates ile birlikte şirketin teknik, yönetsel ve politik konulardaki küresel stratejilerinin geliştirilmesinde birlikte çalışmıştı.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics