Bilişim Dünyası 19 OCAK 2016 / 11:19

Mitsubishi Electric, Türkiye’de yatırımlarına hız verecek

120 binden fazla çalışanı ile 43 ülkede faaliyet gösteren Mitsubishi Electric, öncelikli pazar olarak gördüğü Türkiye’deki üçüncü yılını kutladı. “Daha İyisi İçin Değişim” (Changes for the Better) misyonu ile hareket eden Mitsubishi Electric’in Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa, dünyanın ileri ekonomileri arasında söz sahibi olacağına inandıkları Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edecekleri mesajını verdi.
Mitsubishi Electric’in Türkiye’deki ana faaliyet alanlarını; fabrika otomasyon sistemleri, ileri robot teknolojileri ve klima sistemlerinin satış ve satış sonrası hizmetleri oluşturuyor. Marka, Türkiye’de bu ana faaliyet alanlarının yanı sıra uydu, asansör, görsel veri sistemleri, güç kaynakları ve ulaştırma bağlantılı altyapı projelerinde de rol alıyor. Türksat 4A ve 4B uydularının üreticisi olan Mitsubishi Electric, uydunun yanı sıra Marmaray projesinde kullanılan otomasyon teknolojisi ile de tanınıyor. 
 
Uydu projeleri ve Marmaray
Öncelikli pazar olarak gördüğü Türkiye’de, 2012 yılı sonundan bu yana operasyonlarına kendi yapılanması ile Mitsubishi Electric Türkiye olarak devam eden marka, Türkiye’deki üçüncü yılını Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’de çalışanları ile birlikte kutladı.
Markanın Türkiye’deki üç yılını ve gelecek hedeflerini değerlendiren Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa, “Mitsubishi Electric olarak Türkiye en çok önemsediğimiz pazarlar arasında. Türkiye pazarında geçirdiğimiz bu 3 yıl boyunca çok fazla sayıda proje için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin ve komşu ülkelerin iletişim ve yayıncılık altyapısına katkı sağlamaktan gurur duyduğumuz Türksat 4A ve 4B uydularının yanı sıra Marmaray projesinde kullanılan otomasyon teknolojimiz Türkiye’de en çok dikkat çeken uygulamalarımız arasında yer alıyor” dedi.
Jeopolitik konumu, genç nüfusu, büyüme potansiyeli gibi pek çok açıdan avantajlı bir ülke olan Türkiye’nin küresel düzeyde rekabet için dünyadaki değişim ve gelişimlere hızla uyum sağlamasının önemine dikkat çeken Fujisawa, sözlerine şöyle devam etti:
“Mitsubishi Electric olarak dünyaca kabul edilen ileri teknolojimizi ve yüksek kaliteye sahip ürün ve sistemlerimizi Türkiye’ye getiriyoruz. Bu teknoloji ve bilgi kullanımı ile Türkiye’nin belirlediği yüksek ekonomik hedeflerine ulaşmasında rol almak istiyoruz. Türkiye’nin üretkenliğinin her geçen gün gelişeceğine, üretilen ürünlerin daha da katma değerli bir hale geleceğine ve dünyanın ileri ekonomileri arasında söz sahibi olacağına inanıyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics