Bilişim Dünyası 23 NİSAN 2017 / 15:55

MNG Kargo, Ar-Ge merkezini hayata geçirdi

Küresel şirket olma yolunda bir adım daha atarak, teknolojik gelişmeleri ve dijital dönüşümü işlerinin odağına koyan MNG Kargo’nun Ar-Ge birimi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi olarak onaylandı. TÜBİTAK’ın TEYDEB (Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı) programı kapsamında iki proje başvurusu bulunan MNG Kargo, SAN-TEZ (Sanayi Destekli Tez Çalışması) projelerinin hayata geçirilmesi yönünde de üniversitelerle işbirlikleri geliştiriyor.
Türkiye kargo sektörünün ilk ve tek Ar-Ge merkezini hayata geçirmenin önemine işaret eden MNG Kargo Genel Müdürü Aslan Kut, “Bu merkez ile tüm projelerimizde hedefimiz; teknolojiyi kullanarak süreçlerimizi iyileştirmek, müşterilerimizin ihtiyaçlarına gerçek zamanlı çözümler üretmek, Ar-Ge çıktılarımızı yurtiçi ve yurtdışı pazara sunarak, ekonomiye katkı sağlamak” dedi. Kut konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Dijital çağda sürdürülebilir büyümenin temel koşulu; rekabetçi teknolojik imkanları yaratmaktan geçiyor. Kargo taşımacılığından ziyade, kargonun bilgisini de taşıyan, müşteri deneyimini yüksek seviyede tutan, teknoloji kullanımı ile iş süreçlerini kolaylaştıran kurumumuz, yakın vadede sadece kargo sektörünün değil, ülkemizin de en önemli teknoloji firmalarından birine dönüşme yolunda.”
Geliştirdiği yazılım tabanlı sistemlerle hava ve kara taşımacılığını entegre eden MNG Kargo’nun 25 aktarma merkezinin 7 tanesi Türkiye’nin ilk teknolojik aktarma merkezleri konumunda. Saatte 60 bin kargo ayrıştırma özelliğine sahip teknolojik aktarma merkezlerinin Ar-Ge çalışmaları kapsamında şekillendiği bilgisini veren Aslan Kut, “70 kişiden oluşan Ar-Ge merkezimizde hizmet çeşitliliği ve hizmet kalitesini artırmaya yönelik operasyon teknolojileri ve yazılım teknolojileri alanında çalışmaları devam eden 13 projemiz var. 2018 yılında Ar-Ge merkezi çalışan sayımızı yüzde 20 oranında artırarak yeni ürün ve hizmetler geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics