Bilişim Dünyası 14 EKİM 2017 / 17:18

Mobil çalışanlar için ofis asistanı…

Ürün ve hizmet yelpazesinde önemli yeniliklere imza atan Xerox, ConnectKey tabanlı ofis cihazlarının kullanımını yaygınlaştırmak istiyor.
Xerox, 2017 yılı ile birlikte neredeyse tüm ürün gamını yeniledi. Mobil iş hayatının sınırlarını biraz daha genişleten Xerox ConnectKey tabanlı ofis cihazları ile birlikte Xerox, şirket ve kurumların dijital dönüşüm süreçlerinde etkin bir rol üstlenmek istiyor. Xerox Türkiye Genel Müdürü Burak Özer, sorularımızı yanıtladı.
Türkiye pazarının gelişimini nasıl değerlendiriyorsunuz? 
Son yıllarda pazarda birçok alanda daralma ve küçülme olsa da 2017 yılının ikinci yarısı itibarı ile pazarın yeniden hareketlendiğine şahit oluyoruz. Birçok firma ertelediği yatırımları tekrar hayata geçirmeye başladı. Baskı sektörü küresel, ulusal siyasi ve ekonomik gelişmelerden doğrudan etkilendiği için büyüme odaklı ve istikrarlı geçecek bir yıl pazarın büyümesine olumlu katkıda bulunacaktır. Xerox Türkiye olarak 2017 yılında önceki yıllara göre daha iyi ve tutturulabilir sonuçlar ön görüyoruz.

Bu gelişim süreci içinde Xerox kendini nasıl pozisyonlandırıyorsunuz?
Her ölçekten şirketin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmak, en son teknoloji ve çözümlerimizle onların işlerini büyütmelerine yardımcı olmak öncelikli hedefimizdir. Yıl başında yapmış olduğumuz Xerox tarihinin en büyük ürün lansmanı ile neredeyse tüm ürün gamımızı yeniledik ve sektörde teknolojik liderliğimizi pekiştirdik. Bu yeni ürünlerimizin getireceği satış rüzgarı ve piyasa koşullarına uygun stratejilerimiz ile bu yılı da geçmiş üç yılda olduğu gibi aktivite bazında pazar büyümesi ile bitirmeyi ve geleceğin çalışma anlayışını temsil eden yeni Xerox ConnectKey tabanlı ofis cihazlarımızın kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz.
 
Bu süreçte hangi ürün ve teknolojileriniz ön plana çıkacak?
Az önce de bahsettiğim gibi, yıl başında kullanıma sunduğumuz 29 yeni ürünün kullanımını yaygınlaştırmak istiyoruz. Ofisten bağımsız mobil çalışma anlayışını destekleyen ve birer ofis asistanı olarak hizmet veren Xerox ConnectKey 2017 tabanlı yeni ürünlerimiz ile şirketlerin verimliliklerini büyük ölçüde artırmayı ve işlerini kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bunun dışında, müşterilerimizin işletmelerini büyüterek, geleceğe taşımalarına yardım edecek, önümüzdeki yıllara damgasını vuracak yeni dijital baskı teknolojilerimiz üzerine yoğunlaşmış durumdayız.
 
Bu teknoloji ve ürünleriniz, dijital dönüşüm sürecinde müşterilere ne tür avantajlar kazandırıyor?
Sunduğumuz ürün ve çözümlerimiz başta KOBİ’ler olmak üzere şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerine destek olurken, onların işlerini büyütmelerine, artan rekabet ortamında işlerini daha kolay ve hızlı yapmalarına yardımcı oluyor.  Yeni nesil ofis asistanlarımız akıllı telefon ve tablet cihazlarla kablosuz bağlantı kuruyor, bulut sistemlerle entegre çalışıyor, iş dokümanlarına ofis dışından erişmeyi sağlıyor, ofisten bağımsız mobil çalışmayı mümkün hale getiriyor. Çalışanlar tüm bu işlemleri bir tablet cihazı büyüklüğündeki dokunmatik ekrana tek dokunuşla dokunarak yapabiliyor.
  
‘İş ortakları üzerinden yeni hizmetler sunacağız’
Kanalın, piyasanın rekabet koşullarıyla daha iyi baş edebilmesini ve daha rekabetçi olmasını, kanaldaki iş ortaklarımızın Xerox markasıyla daha karlı ve müşteriye artı değer katan çalışmalar yapmasını sağlamaya çalışıyoruz. Stratejilerimizi buna göre kurguluyoruz. En büyük hedeflerimizden biri Türkiye’de XPPS (Xerox İş Ortakları Baskı Hizmetleri) ve MPS (Yönetilen Baskı Hizmetleri) hizmeti verdiğimiz firma sayısını artırmak. Xerox Türkiye, bir dönem sadece büyük ölçekli şirketlere verilen yönetilen baskı hizmetlerini artık yetkili servis iş ortakları ile XPPS adı altında her ölçekten şirketin kullanımına sunuyor. Yani artık her ölçekten işletme, iş akışlarının otomatize edildiği ve kağıt sarfiyatına daha az ihtiyaç duyulan süreçlerle çalışabiliyor. Zaten Xerox, son yıllarda bağımsız değerlendirme kuruluşları tarafından Yönetilen Baskı Hizmetleri (MPS) alanında lider olarak gösteriliyor. Bunu da dünya üzerinde on binlerce firmaya bu hizmeti en kaliteli biçimde sunma tecrübemize borçluyuz. Mevcut iş ortaklarımız ve bu alanda faaliyet göstermek isteyen müstakbel iş ortaklarımız ile biz de ülkemiz pazarından gelen yoğun talebe daha hızlı yanıt vermeyi amaçlıyoruz. XPPS hizmetlerinin sunduğu avantajları, karlı iş fırsatlarına dönüştürmek isteyen firmaların, Xerox’un İstanbul merkez ofisine başvuruda bulunabileceğini de belirtmek isterim.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics