Bilişim Dünyası 01 OCAK 2012 / 15:05

Mobil çözümlerde işbirliği

Akbank ve Turkcell, ödeme sistemleri ile mobil dünyayı biraraya getirdi. Bu işbirliğiyle Axess sahipleri cüzdanlarındaki kartlarını cep telefonlarına taşıyıp, alışverişlerini hızlı ve temassız ödeme ile gerçekleştirebilecek. Akbank Ödeme Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sindel, “Teknolojideki yeni gelişmeleri takip ediyor ve bu yönde uygulamaları hayata geçiriyoruz” diyerek, GSM operatörlerinin bu yapıdaki önemine dikkat çekti. Turkcell’in sunduğu bu yeni servis ile Akbank’ın, küçük ödemeleri bu cihazlara aktararak, müşterilerin yaşamında önemli bir kolaylık sağladığına işaret eden Sindel, kart sahiplerine ciddi bir avantaj sunduklarını vurguladı. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar da, Turkcell’in başta Yakın Alan İletişimi (NFC) olmak üzere mobil finansal servislerde ilklere imza attığını, dünyadaki ilk ticari NFC uygulamalarından Cep-T Cüzdan ile alışverişte yeni bir dönemi başlattıklarını ifade etti.

Kişiye özel fırsatlar
Bu işbirliği kapsamında, Turkcell Cep-T Cüzdan uygulamasını kullanan MasterCard Axess sahipleri, cep telefonlarını yurtiçinde veya yurtdışında temassız ödeme yaptıran mağaza, kafe ve diğer işyerlerinde kredi kartı gibi kullanabilecek. Uygulama ile 35 TL altı işlemler şifresiz olarak, 35 TL üstü alışverişler ise kart şifreleri kullanılarak yapılacak. Müşteriler Turkcell Cep-T Cüzdan’dan faydalanabilmek için Turkcell İletişim Merkezleri’nden, Mastercard Axess kartlarını Turkcell Cep-T Cüzdan’a taşımak için ise Akbank Telefon Şubesi 444 25 25’ten detaylı bilgi alabilecek.
Bu arada, Axess’ini Turkcell Cep-T Cüzdan’a taşıyan ve cep telefonlarıyla kartlarını kullanarak alışveriş yapan ilk 500 kart sahibine 50 TL chip-para hediye edilecek. Konum bazlı uygulamaları da kullanmayı hedefleyen Akbank, Axess sahiplerinin bulunduğu semtlerde Turkcell Cep-T Cüzdan’ın kullanılabileceği noktaları gösteren, civarda kişiye özel fırsatlar öneren uygulamalar da sunacak.
ETİKETLER : Sayı:852

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics