Bilişim Dünyası 09 MART 2015 / 09:10

Mobil Dünya Kongresi’ne Türkiye’den büyük ilgi

Türkiye’den iletişim alanında çalışan binlerce profesyonel Mobil Dünya Kongresi’ni yakından takip ederken aralarında Netaş ve Turkcell’in de olduğu 20’nin üzerinde şirket ürün ve hizmetlerini tüm dünyaya tanıtma fırsatı buldu.

Bu yıl Türkiye’den ARGELA. Arvento Mobil Sistemler, Defne, Emek Grup, Etiya, Figensoft, Inomera Research, Mobiliz, Nefal Bilişim, Netaş, ODC, P.I. Works, Rintek, Telenity, TTEC, Turkcell, Verscom ve Vestel stantlarıyla yer aldı.  Etkinlik esnasında konuşma fırsatı bulduğumuz şirket temsilcilerinin tamamı bu yıl Mobil Dünya Kongresi’nin geçtiğimiz yıla göre çok daha verimli geçtiğini ve birçok iş fırsatı yakaladıklarını belirttiler. Aynı zamanda etkinliğe Türkiye’den ziyaretçi olarak gelen profesyonellerle de konuşma fırsatı bulduk. Katılımcı şirketlerle aynı fikirde olan Türk ziyaretçiler, özellikle bu yıl giyilebilir teknolojilerin ön plana çıktığı görüşünü dile getirdiler. Mobil Dünya Kongresi’ne İstanbul’da ev sahipliği yapmayı hedefleyen ve bu yönde görüşmeleri sürdüren İstanbul Ticaret Odası da katılımcılar arasında yer aldı.

Türk Telekom ve Turkcell de Mobil Dünya Kongresi’nde basın toplantısı düzenleyen şirketler arasında yer aldılar. Turkcell’in Pazar günü düzenlediği toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdür Vekili  İlker Kuruöz, 4G ihale şartnamesinin duyurulmasından önce çeşitli açıklamalar yaptı. 4G’ye geçişle 3G’de mümkün olmayan yeni bir mobil deneyim fırsatının doğacağını vurgulayan Kuruöz, “4G ile hem şirketlerimizin küresel rekabet gücü artacak, hem de insanlarımız bilgiye çok daha hızlı ulaşabilecek. Türkiye için 4G’nin tam zamanı” dedi. Kuruöz, 4G’nin ülke ekonomisi için itici güç olacağını sözlerine ekledi.

Türk Telekom’un basın toplantısında konuşan Grup CEO’su Rami Aslan, yeni entegre yapısıyla Türk Telekom’un geleceğe hazır olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “4G mobil iletişim sektöründe oyunun kurallarını değiştirecek. Sahip olduğumuz fiber altyapı ile 4G’de en aktif oyuncular arasında yer alacağız. 2023 hedefleri doğrultusunda 4G kritik bir rol oynuyor. Biz de bu alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz.” Tivibu ile birlikte yayıncılığın Türk Telekom’un en önemli iş kollarından biri haline geldiğini vurgulayan Aslan, Süper Lig’in yayın haklarıyla ilgili süreci çok yakından takip ettiklerini sözlerine ekledi.

Mobil Dünya Kongresi’ne 60 farklı ürünle katılan Vestel, etkinlikte akıllı telefonu Venüs’ün yeni modellerini ziyaretçilere sergiledi. Etkinlik esnasında konuşma fırsatı bulduğumuz Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Diğer tüm ürünlerimiz gibi akıllı telefonumuzla da dünyaya açılıyoruz. Ürettiğimiz her ürünün Vestel City’de son teknolojiyle üretilip dünyanın her yerinde alıcı bulmasını hedefliyoruz” dedi.

5 gün boyunca yakından takip ettiğimiz Mobil Dünya Kongresi boyunca özellikle Türkiye’den katılan şirketlerin hemen hemen tamamıyla konuşarak görüşlerini, sundukları ürün ve hizmetleri öğrendik. Bu sayfalara sığması imkansız olan bu görüşmelerimizi ve izlenimlerimizi okuyucularımıza çok daha iyi aktarabilmek için Mobil Dünya Kongresi’ne özel bir ek hazırlamaya karar verdik. Önümüzdeki günlerde BThaber’le birlikte size ulaşacak olan bu ekte İstanbul Ticaret Odası’ndan, Turkcell’e, Netaş’a ve diğer yerli şirketlere Mobil Dünya Kongresi ile ilgili tüm ayrıntıları okuyabileceksiniz.

 
ETİKETLER : 1012

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics