Bilişim Dünyası 15 AĞUSTOS 2010 / 18:10

Mobil iş süreçlerine elektronik imza güvenliği geliyor

E-Güven, başta üst düzey yöneticiler ve saha satış ekipleri olmak sürekli seyahat eden herkese yeni bir hizmet sunuyor. MoBizz uygulaması sayesinde BlackBerry cep telefonları ve Windows mobil cihazlar elektronik imza ile tanışıyor. GSM operatörlerinden bağımsız olarak geliştirilen MoBizz, sözleşme ve benzeri evrak imzalama, stok kontrolü ve sipariş onayı gibi ıslak imza gerektiren pek çok önemli işlemin mobil cihazlar üzerinden yapılmasına olanak sağlıyor.
MoBizz uygulamasını mobil iş süreçlerine dahil etmek isteyenlerin 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’nda belirtilen güvenlik standartlarına uygun bir Micro SD kartı, üzerinde Nitelikli Elektronik Sertifika ile birlikte E-Güven’den sağlamaları yeterli oluyor. 2 GB’lik bir bellek kapasitesine sahip olan bu kartlar mobil cihazlar üzerinden e-posta veya diğer belgelerin elektronik olarak imzalanmasına imkân tanıdığı gibi bellek kartı olarak da kullanılabiliyor.
ETİKETLER : Sayı:784

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN