Bilişim Dünyası 05 OCAK 2016 / 15:49

Mobil satın alma platformu Pratis yayında

Türkiye’nin en kapsamlı kurumsal elektronik satın alma platformu Pratis’nın mobil uygulaması artık Android ve App Store’da da yayında. Pratis kurumsal elektronik satın alma portali üzerinden şirketlerin tüm e-pazarlık süreçlerini yürütebildikleri Pratis e-satın alma çözümü, belli özellikleriyle mobile taşındı ve müşterilere özel olarak bir uygulama yazıldı. Amaç; müşterilerin masa başına bağlı kalmadan, herhangi bir yerden mobil telefonlarından uygulamaya girerek temel e-satın alma işlemlerini yapabilmelerini sağlamak.
Elektronik satın alma ve online ihale uygulaması olarak müşteri ve tedarikçilere hizmet verilen Pratis platformunu kullananlar, artık mobil ortamda e-ihale süreçlerini takip edebilecekler. Müşterilerin tek yapması gereken Apple kullanıyorlarsa AppStore’dan, Android tabanlı bir telefon kullanıyorlarsa Android marketten Pratis yazıp, uygulamaya ücretsiz erişip, telefonlarına indirmek. Kendilerine ait kullanıcı adı ve şifre ile uygulamaya girmek, mobil telefonlarından satın alma süreçlerini takip etmek mümkün. BimSA Genel Müdürü Tunç Taşman,  bu yenilikle ilgili şu bilgileri verdi:
“Pratis elektronik satın alma platformu mobil uygulamasını kullanan şirketler, tüm teklif toplama, gelen teklif ve e-ihale listelerine ulaşıp detaylarını görüntüleyebiliyor, grafiklerle teklifleri izleyebiliyorlar. Pazarlığa davetli firmaları listeden direkt olarak arayıp, mesaj gönderebiliyorlar. Davetli firmalara toplu olarak mail gönderip, tedarikçilerinden gelen bildirimlere ulaşabiliyorlar. Pazarlıkları uzatıp/kapatabiliyorlar, verdikleri siparişleri görüntüleyebiliyor, kendilerine Pratis platformundan gönderilen duyurulara ulaşabiliyorlar.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics