Bilişim Dünyası 25 NİSAN 2010 / 18:00

Mobil teknolojiler sahne aldı

İstanbul Marriott Asia Otel’de gerçekleştirilen Univera Mobil Teknolojileri Günü’nde pek çok değişik marka, şirket ve farklı sektör biraraya geldi. Etkinlikte mobil teknolojileri ve işin sahiplerinden başarı hikâyeleri konuşuldu. Etkinlikte, Univera Ekibi ve basın hariç yaklaşık 200 katılımcı ve yaklaşık 75 şirket yer aldı.
Bu yıl sekizincisi düzenlenen organizasyonda Univera müşterileriyle beraber; sistemlerinin ve yazılımlarının uygulandığı şirketleri ve fuaye alanında sergilenen ürün-çözümler de büyük ilgi topladı.
Univera; altmıştan fazla büyük yazılım projesi ve 4 binden fazla kurumsal  müşterisi ile OT/VT sektörünün en büyük organizasyonunda 2 ayrı salonda farklı sektörlerden, 8 müşterisini eş zamanlı olarak konuşturarak yine farklı bir etkinlik gerçekleştirmiş oldu.
Organizasyon boyunca mobil satış dağıtım sistemleri, depo yönetim ve izleme uygulamaları ve sahadan çevrimiçi veri toplama çözümleri farklı sektör ve uygulamalarla ayrı salonlarda anlatıldı.
Bilginin, tecrübenin, başarının ve en önemlisi teknolojinin konuşulup; fikirlerin paylaşıldığı bu bugünde; başta hızlı tüketim malları-FMCG sektörü olmak üzere, beyaz eşya, gıda, bankacılık, lojistik ve genel hizmet sektörlerinden farklı kurumsal müşteriler mobil iş otomasyonu tecrübelerini ve Univera ile mobil el bilgisayarları teknolojilerini hayatlarına nasıl bütünleştirdiklerini anlattılar.
Açılış konuşmasının Univera Genel Müdürü Cüneyt Ersin tarafından yapıldığı etkinlikte yaklaşık 1.5 saatlik dilim Univera tanıtımı ve ürün çözümlerine ayrıldı.
Cüneyt Ersin, bu organizasyon için şunları söyledi.
“İzmir’de 1992’de otomatik veri toplam sistemleri sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulan Univera, 18 yılda 100 kişiye ve yaklaşık 10 milyon TL ciroya ulaştı. Ege Bölgesi’nde lider olduktan sonra bugün Türkiye çapında projeler yürütmeye başladık. İlk projemizi Efes Pilsen’e yapan şirketimiz bugün Unilever’den Kraft’a, Marshall’dan Nestle’ye kadar pek çok yerli ve yabancı şirkete hizmet veriyor. Amacımız küresel rekabet ortamına uyum sağlamak isteyen, günümüzün çağdaş ve proaktif ticari şirketlerine; mobil el terminalleri ve diğer Auto-ID teknolojilerini kullandırarak Satış-Dağıtım-Lojistik-Tedarik Yönetimi konularında maksimum verimlilik sağlamak ve onlara internet tabanlı merkezi bir bilgi yönetim sistemi kurup rekabetçi bir altyapıya kavuşturmak.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics