Bilişim Dünyası 17 MART 2014 / 08:15

Mobil uygulamalar yarışıyor

Yapı Kredi’nin üniversite öğrencileri için gerçekleştirdiği FikriMobil yarışmasında başvuru tarihi uzatıldı. Mobil ve teknoloji dünyasına ilgi duyan üniversite öğrencileri yarışmaya katılmak için iOS, Android, Windows 8 platformlarını kullanarak geliştirecekleri mobil uygulamalara ait fikir ya da projeleri ile 17 Mart’a kadar başvuru yapabilecekler. Böylece son katılım tarihi 17 Şubat’tan 17 Mart’a uzatılan yarışma için yapılacak bireysel ya da takım başvuruları www.fikrimobil.com adresinden ya da facebook.com/YapiKredi sayfasından gerçekleştirilebiliyor. Öte yandan, katılımcıların yarışma sürecinde faydalanmaları için iOS, Android ile Windows Phone 8 ve Windows 8.1 ile uygulama geliştirmeye yönelik atölyeler de düzenlendi.
Projeler arasından ön eleme ile 19 Mart’ta açıklanacak olan ön finalistler akıl hocalarının yönlendirmeleri ile 15 Mayıs’a kadar prototip çalışmalarını tamamlayacaklar. Gençler istenen sayıda fikir ya da proje ile yarışmaya katılabilecek. Birçok kriter üzerinden değerlendirme yapılacak olan yarışmada birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye de 5 bin TL ödül verilecek.
ETİKETLER : Sayı:963

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN