Bilişim Dünyası 11 MART 2013 / 08:08

Mobil yazar kasada yeni nesil

MT Bilgi Teknolojileri, düzenlediği basın toplantısıyla 20 yıllık mali hafızaya sahip olan ve yeni nesil EFT POS özelliği bulunan mobil yazar kasa Vera-Delta’yı çözüm ortağı DenizBank ile iş dünyasının kullanımına sunduğunu açıkladı. MT Bilgi Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak, DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş ve Cardtek Genel Müdürü Murat Güzel’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda Vera-Delta’nın yeni özellikleri paylaşıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan MT Grup Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak, 2008 yılında Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Stratejisi Eylem Planı yayımlandıktan 16 ay sonra EFT POS özellikli mobil yazar kasanın Ar-Ge çalışmalarına başladıklarını söyledi. Cihazın aynı anda yazar kasa ve POS işlemlerini gerçekleştirebildiğini söyleyen Sancak, birbirinden bağımsız iki farklı teknolojiyi aynı mimaride buluşturan bu sisteme 40 milyon dolar yatırım yaptıklarını vurguladı.
DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş de yazar kasa POS’un hem POS cihazı hem fatura kesen bir yazar kasa olarak ekonomiye önemli destek sağladığını belirterek şunları söyledi: “KOBİ’lerimizin işlerini daha verimli ve pratik şekilde yürütmelerine olanak sağlayacak avantajları bir araya getirdiğimiz yazar kasa POS, tüm işletmelere akıllı çözümlerle değer katacak.”
Yapım ve geliştirme süreci üç yıl alan Vera-Delta ile, tek bir cihazdan aynı anda yazar kasa ve POS işlemleri gerçekleştirilebilecek. Yeni ürün, teknolojisi ve mimarisiyle denetlenebilir bir otokontrol sistemi sunuyor.
ETİKETLER : Sayı:912
YORUMLAR
adım 13 MART 2013 / 13:19 0 0
Ya ben anlamadım ;
bu işle ilgili tebliğler ve klavuzlar 1 sene önce çıkmasına rağmen bu firma 3 yıldır nasıl bu proje ile ilgili çalışıyor ve ürünü herkesden ( şimdiye kadar yazarkasa üreticisi olan firmalar) önce ürünü çıkarıyor.
Bir fikri olan var mı?

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN