Bilişim Dünyası 02 ARALIK 2013 / 08:16

Mobilde farkı ‘koruyucu detaylar’ yaratıyor

Marka Teknoloji, M&W markasıyla bireysel ve kurumsal ihtiyaçları, kamudaki beklentileri karşılarken, hedefinde Avrupa pazarı da var.

Mobil ürünlerin kullanımı arttıkça, kullanıcılar da ciddi bütçeler ayırıp, aldıkları ürünleri güvenle taşımak istiyor. Ama bu ‘fonksiyon’ önceliği, yerini ‘moda’ algısına da bırakıyor. Kullanıcılar tarzlarını, bu aksesuar seçimlerine de yansıtıyorlar. Marka Teknoloji, kendi markası M&W ile farklı sektörlerin ihtiyaçlarına uygun kılıflar tasarlayıp kendi üretiyor. Laptop çantası ve tablet kılıfı üretimini tamamen Türkiye’de kendi tesislerinde gerçekleştirdiklerini söyleyen, ekibinin ve kendisinin bilişim kökenli olduğunu ifade eden Marka Teknoloji Genel Müdürü Ufuk Altay, böylece teknolojiyi ve değişimi yakından takip ettiklerini vurguladı. Altay’a göre, Türkiye’de üretim yapmanın en önemli avantajı, ithalat yapmaktan daha hızlı olması. Piyasada satışa sunulacak ürünleri takip ederek ön üretime giriliyor ve ilk parti satış hızına göre stok dengesi de korunabiliyor. M&W markasıyla Türkiye’de kanal yapılanması kapsamında ulusal dağıtıcılar, bölgesel toptancılar ve seçilmiş bayiler ile çalışılıyor. Ufuk Altay, bu yıl M&W tarafında son kullanıcı satışına odaklandıklarını, zincir mağazalar ve çevrimiçi taraftaki mağazalarla işbirlikleri için adımlar attıklarını da ekledi.

Küresel marka olmak gündemde
Altay şöyle devam etti: “Kurumsal üretimde öncelikli müşterilerimiz teknoloji markaları ve bilinen birçok markanın özel üretimlerini gerçekleştiriyor, bize değer katacağını düşündüğümüz projelerde de oluyoruz. İstiyoruz ki her sektörden müşteri gelsin, teknoloji markaları ile sınırlı kalmayalım.”
M&W markasıyla yurtdışına yönelik çalışmalar da var. Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu’da bazı iş bağlantıları mevcut. Altay, önümüzdeki yıllarda Avrupa’da açacakları bir operasyon merkezi ile M&W markasını küresel bir marka haline getirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Altay’ın belirttiği gibi, tüketici beklentileri her zaman net: Ürünün sağlam, fiyat/performans dengesinin iyi olması, ürünün tasarım ve estetik özellikleri.

Kamuda projeler büyüyecek

2013’te FATİH Projesi için ürün tasarlayan M&W, bu yıl kendi markasına daha fazla yatırım yaptı. Kurumsal ve son kullanıcı tarafında farklı projelerin hayata geçirildiği 2013’ün ardından, 2014’te de FATİH Projesi başta olmak üzere, bu yapılan yatırımların sonuçlarını almak hedefleniyor.
Mobil ürünlerin iş ve özel hayatta aldığı yerin artması ışığında çalışmalarının büyüyeceği tahmininde bulunan Ufuk Altay, kamuda hedeflerini şöyle anlattı:
“Kamu tarafında aksesuar kalemi genelde tek başına istenmiyor. İhalelerde istenen teknoloji ürünlerinin aksesuarları da buna dahil oluyor. Ayrıca ilgili kurumun logosunun olduğu ve şartname ile belirtilen özelliklere göre ürünler talep ediliyor. Teknoloji markalarının kendi seri üretim aksesuvarları ya pahalı ya ihaledeki bazı özellikleri karşılamıyor. Bu durumda sistem bütünleştiriciler ve teknolojik markalarla yaptığımız iş ortaklıkları önem kazanıyor. Son 3 yıldır bu konuda önemli projelere imza attık ve bu hacmin büyüyerek devam edeceğini öngörüyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:948

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics