Bilişim Dünyası 02 NİSAN 2017 / 12:18

Mobilde içerik tüketimi katlanarak büyüyecek

Vodafone, içerik sağlayıcıları ile işbirliklerine bir yenisini ekleyerek Türkiye’nin ücretsiz online televizyon platformu puhutv’nin ilk orijinal içeriği “Fi”nin ana sponsoru oldu. Vodafone Red aboneleri, 31 Mart itibariyle puhutv’de yayınlanmaya başlayacak.  
Vodafone Red ve puhutv işbirliği, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen, Ay Yapım CEO’su Kerem Çatay ve oyuncu Ozan Güven’nin katılımıyla düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı. Akıllı telefon penetrasyonunun ve mobil veri kullanımının arttığı süreçte online içeriklerin önemine işaret eden Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şu bilgileri verdi:
“Vodafone Red kullanıcılarına en iyi dijital deneyimi sağlamak için zengin internet ve içerik servisleri sunmaya devam edeceğiz. Dünyanın önde gelen içerik sağlayıcılarıyla işbirlikleri kapsamında Türkiye’nin ilk online ücretsiz dizisinin ana sponsoru olduk. Akıllı cihazlardan video izlemek, aboneleri GB tüketimi adına kaygılandırabiliyor. Ama bu yeni ürünümüzle, Vodafone Red’lilere ‘internetinizi düşünmeyin’ diyerek, istedikleri zaman istedikleri yerde ‘Fi’ dizisini izleyebilecekleri mesajını veriyoruz.”
 
TV izleme deneyimi mobil ile dönüşüyor
Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen, şöyle konuştu:
“Tüm dünyada son yıllarda öne çıkan eğilim, izleyicilere internet üzerinden içerik yayını izleme imkânı sunan OTT platformları. Bu imkân sayesinde dönüşen televizyon izleme deneyimine ise TV 3.0 adı veriliyor. İzleyiciler internete bağlanabilen tüm cihazlardan zaman ve mekândan bağımsız içerik izleyebiliyor. Biz Doğuş Grubu olarak son 20 yıldır sayısı ve yayın içeriği sürekli olarak artan ve çeşitlenen kanallarımızla hizmet veriyoruz. Teknoloji alanındaki deneyimimizle yayıncılık birikimimizi birleştirip ‘puhutv’yi yarattık. Geleneksel televizyon izleme alışkanlığının tamamlayıcısı olarak gördüğümüz “puhutv” tamamıyla yerli yapımlardan oluşan içeriğini ücretsiz olarak izleyicisiyle buluşturuyor. Türk dizileri son yıllarda global düzeyde izleyici kazandı. puhutv’nin ilk orijinal içeriği de bu bağlamda önemli. Senaryosuyla, kadrosuyla, yapımcısıyla ve 60 dakikalık süresi ile dönüşen televizyon izleme deneyimi ve Türk dramasının geleceği için güçlü bir adım olduğuna inanıyoruz.”
Ay Yapım CEO’su Kerem Çatay da, “Yapım sürecinde, Türkiye’deki sistemin dışında, neredeyse kendini finanse eden bir model ile ilerlendi. Bu içerik, biçim ve yapım reformlarıyla, ‘Fi’nin devrimci bir proje olduğunu söyleyebilirim” bilgisini verdi.
 
Abone onayı ile 6 ay geçerli paket
Yazar ve psikolog Azra Sarızeybek Kohen’in Fi, Çi, Pi üçlemesinden dizi olarak uyarlanan ve Nüket Bıçakçı tarafından senaryolaştırılan, yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, başrollerini Vodafone Red’in marka yüzü Mehmet Günsür’ün yanı sıra, Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç ve Büşra Develi’nin paylaştığı “Fi’nin yönetmen koltuğunda ise Mert Baykal var. “Fi” aynı anda 3 bölüm izlenebilecek.
Vodafone’un 6 ay geçerli “Fi Dizisi İzleme Paketi”, sadece yeni abone alımına açık Red tarifelerinde geçerli olacak. Aboneler, dizinin yayınından bir gün önce “Fi Dizisi İzleme Paketi” hakkında bilgilendirilecek. Abonenin onayı alındıktan sonra kendisine 6 ay boyunca geçerli olacak paket tanımlanacak. Aboneler, paket kullanımı için 6 ay hiçbir ücret ödemeyecek. Paket tanımlaması, “Vodafone Yanımda” mobil uygulaması veya SMS üzerinden gerçekleştirilecek.
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics