Bilişim Dünyası 25 ARALIK 2011 / 14:52

Mobilera ve Datateknik penceresinde yeni gelişme

Mobilera ve Datateknik yüksek katma değerli sayısal iletişim ve içerik hizmetlerini kapsayan büyük ölçekli projelere imze atmak üzere  sermaye artırımı yoluyla güçlerini birleştiriyor. Mobilera, Datateknik güçbirliğinin detayları 20 Aralık’ta İstanbul Pera Palas’ta gerçekleşen toplantıda Mobilera Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferda Kertmelioğlu ile Datateknik Yönetim Kurulu Üyesi Deha Türkel’in katıldığı toplantı ile açıklandı. Söz konusu ortaklık sayesinde reklam ve pazarlamanın yeni dinamiklerinin  Türkiye’de uygulanmasına öncülük edilerek, yeni nesil teknolojik reklam pazarlama yapılarının oluşturulmasının hedeflendiğini belirten Türkel, bu yapılar arasında mobil devletten mobil cüzdana, giyilebilir teknoloijlerden bütünleşik içeriklere birçok farklı alanların da  bulunduğunu belirtti.

İki yılda 50 milyon dolarlık yatırım
Datateknik’in altyapı sistemlerindeki uzmanlığı ve Mobilera’nın sayısal medya çözümleri ile yaratılacak sinerjiyle, 30 milyondan fazla insana doğrudan dokunacak projelerin hayata geçirileceğinin belirtildiği toplantıda Kertmelioğlu ise sayısal medya sektöründe  Türkiye’deki toplam sermaye yatırımının 50  milyon dolar civarında olduğunu ve önümüzdeki iki yılda toplam 50 milyon dolar yatırım yapacaklarını ve Türkiye’yi  merkezinde bulunduğu geniş coğrafyada sayısal medya üssü haline getirme hedefiyle yola çıktıklarını vurguladı. Kertmelioğlu, “Dünyadaki en iyi fikir ve uygulamaları yaratarak insan hayatının her noktasına kalite ve keyif katacak, yepyeni ve yüksek katma değerli çözümler üretmeye devam edeceğiz. Turizm, spor, perakende, kültür ve eğitim alanlarındaki aktivitelerimizle Türkiye’nin sayısal pazarlama gücüne ve küresel algısına çok önemli katkılarda bulunacağız” diye konuştu.
Datateknik olarak Türkiye’de çok sayıda  önemli altyapı ve sistem bütünleştirmesi projesini hayata geçirdiklerini belirten Türkel ise “Mobilera ile gerçekleştirdiğimiz ortaklığımıza altyapıdaki deneyimimizi ve finansal gücümüzle katkıda bulunacağız. Yaratacağımız sinerji ile mobil hayatı şekillendirecek yepyeni çözümler üreteceğiz” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:851

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics