Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2014 / 14:20

Mobilite hayatımıza farklı alışkanlıklar kattı

Günlük hayatımızı kolaylaştıran birçok akıllı ürünün piyasaya sürülmesiyle insanların sürekli olarak bir ağa bağlı olma ihtiyacı oluştu. Milli gelirin artış göstermesiyle beraber zaman içerisinde tüketici alışkanlıklarında da bazı değişiklikler meydana geldi. Bir ev içinde internete bağlı olan cihaz sayısı eskiden bir iken, şu anda bu sayı üçe çıktı.

Penta Genel Müdürü Mürsel Özçelik

Sektöre baktığımızda, teknolojinin gelişimiyle birlikte ürün kalitesinde ve ürünlerde benzerlikler ortaya çıkmaya başladı. Tüketici, aynı kalitede bir ürünü artık farklı markalarda bulabiliyor. Bunun en iyi örneğini tablet piyasasında görmek mümkün. Talebin artması beraberinde daha sert rekabet koşullarını gündeme getiriyor. Önümüzdeki süreçte en büyük artışın online satışta olması bekleniyor. Büyük şehirlerde yüksek sayıda perakende pazarı olması nedeniyle, online satışa olan talebin özellikle perakende marketlerin bulunmadığı şehirlerde olacağı öngörülüyor. Kurumsal kanalda ise özellikle dönüşüm projeleri ile katma değerli ürünlerin satışında ciddi bir artış bekleniyor.

BThaber Gazetesi, sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri sektör profesyonellerine eş zamanlı sunuyor. Bu nedenle katkılarından dolayı tüm ekibinize teşekkür ederiz. Özellikle “Haftalık Bilgi Toplumu Teknolojileri Gazetesi” mottosuyla sektöre kattığı vizyon ile BThaber’i bizler de yakından takip ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz.

 
ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN