Bilişim Dünyası 10 KASIM 2014 / 09:45

Mobilite, pazarı daha da büyütüyor

Mobil şirketler için önde gelen yeni nesil ağ erişim çözümleri sağlayıcısı Aruba Networks EMEA Başkan Yardımcısı Wolfram Fischer ile yeni nesil ofislerin gelecekte nasıl olacağı ve mobil kablosuz çözümleri üzerine konuştuk. Bir Amerikan firması olan Aruba'nın odak konusunu 'güvenli kablosuz erişim teknolojileri' olarak gösteren Fischer, bunlara lokasyon bazlı uygulamaları ve çeşitli mobil uygulamaları da ekledi.  Yaklaşık 130’dan fazla ülkede faaliyet gösteren şirketin her yıl yüzde 20’lerin üzerinde büyüme elde ettiğini söyleyen Wolfram Fischer, 2014 yılında da gerek Türkiye gerek küresel pazarda çok iyi büyüme sağladıklarını vurguladı. Fischer, spesifik alanlarda belirli atılımlar yaptıklarına da dikkat çekti. Bunun bir örneği, 2013 Mayıs’ındaki bir satın alma olan, lokasyon bazlı erişim teknolojisi sunan Meridian. Fischer şu detayları eklemeden geçmedi: “Meridian; müşterilerimizin nerede olduğunu, ne kadar zaman geçirdiğini, kaç müşterimiz olduğunu, hangi alanlarda bulunduğunu, hatta bunun yanı sıra otomatik mesajlar göndererek bunların reklama dönük veya kampanyaya dönük bazı şeylerde kullanabilmesine imkan sunuyor.”

KOBİ’lere pratik ve etkili çözümler

Aruba, ağ yapılarında ‘4S’ teknolojisini gündeme alıyor ve Fischer’a göre, bunların her birine ihtiyaç var: Stable (dengeli), Security (güvenli), Simple (sade) ve Smart (akıllı). Bu yıl bir diğer odak noktası ise KOBİ’ler. Bu işletmeler için büyük seviyede kontrollere ihtiyacı olmayan ama birçok Aruba özelliğini içeren bir ürünle KOBİ pazarında önemli satışlar hedeflediklerini vurgulayan Fischer, mobilitenin gelişimi ve özellikle Türkiye pazarındaki fırsatları ise şöyle anlattı:

“Türkiye’de mobil cihazla internete bağlanan kişi sayısı çok fazla. Bunun nedeni mobil cihazlara, mobil uygulamalara kolay uyum sağlayan genç nüfus.  Türkiye’de müşterilerimiz bizden kolay kurulabilir, kolay yönetilebilir, güvenli sistemi olan, yüksek performanslı ürünler talep ediyorlar. Aruba olarak pazardaki payımız, Avrupa’ya oranla Türkiye’de daha yüksek. Türkiye’de çok daha iyi bir noktadayız. Türkiye’de 50’den fazla üniversitede, kahve dükkanlarında ve zincir mağazaların bir çoğunda Aruba kullanılıyor. 2015 yılının bizim açımızdan daha iyi geçmesini bekliyoruz.”
ETİKETLER : 995

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics