Bilişim Dünyası 17 TEMMUZ 2013 / 16:57

Mobiliz’den Mısır’a teknoloji ihracatı

Araç takip teknoloji şirketi Mobiliz, yurtdışında önemli bir başarıya imza attı. Mısır’ın araç takip konusundaki tek yetkili kuruluşu ETIT (Egyptian Company For Tracking Services and Information Technology) ile gerçekleştirilen anlaşma ile 5 yılda 50 milyon doların üzerinde ihracat geliri elde edilecek. Çalışma, Ortadoğu Bölgesi’nin en büyük araç takip  projesi olarak gösteriliyor.


Türkiye, gelişmiş ülkelerin yatırım yapma kararı aldığı en kritik 10 teknoloji arasında sayılan araç takip sektöründe Mısır’a teknoloji ihracatı gerçekleştirdi. Mobiliz’in ETIT ile imzaladığı anlaşmayla Mısır’daki tüm araç takip hizmetleri Mobiliz sistemi üzerinden sağlanacak. Mobiliz, sistem altyapısı ve yazılımları sağlarken araç telematik ünitelerini Türkiye’de yerli üretim yapan iş ortağı  Ortem’den tedarik edecek.

Dünyanın önde gelen şirketleriyle rekabet ettik

Mısır ile imzaladıkları anlaşmanın sektördeki önemine dikkat çeken Mobiliz Genel Müdürü Levent Aydoğan: “Mısır hükümeti tarafından araç takip konusunda başlatılan ilk projeyi bir Türk şirketi olarak almanın mutluluğu içindeyiz. Dünyanın önde gelen şirketleri ile rekabet ederek bu başarıya imza attık. Önümüzdeki yıllarda, sözleşmede yer alan belirli koşullar sağlandığında, Türk teknolojisiyle Mısır’da araç takip sistemlerinin geliştirilmesi ve yerli üretimi için bilgi birikimi transferi de sağlayacağız” dedi.
ETİKETLER : Mobiliz

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN