Bilişim Dünyası 04 ŞUBAT 2014 / 07:12

Monitise, Pozitron’u satın aldı

Türkiye, Ortadoğu ve uluslararası pazarlardaki kurumlara mobil bankacılık, mobil ödemeler ve mobil ticaret çözümleri sunan, Türkiye merkezli teknoloji şirketi Pozitron, mobil para alanında dünya liderleri arasında yer alan ve Londra borsasında işlem gören Monitise Plc tarafından, toplamda 100 milyon dolar bedel karşılığında satın alındı.

Monitise Group CEO’su Alastair Lukies, “Anlaşma, ödemelerin her geçen gün daha sayısal hale geldikçe, birlikte çalıştırılabilen mobil ödeme servislerine olan talebin yalnızca Türkiye’de değil, Avrupa, Ortadoğu ve dünya genelinde hızla arttığını gözlemlediğimiz bir dönemde gerçekleşti” dedi. Pozitron Kurucusu ve CEO’su Fatih İşbecer, Monitise bünyesine katılma anlaşmasıyla ilgili şu görüşleri paylaştı: “Monitise bünyesine katılmak vizyonu hızlandırmanın yanında bizlere grup içerisindeki teknolojiler ve uzmanlığa erişim imkânı sunacak” yorumunu yaptı.

Türkiye’nin mobil teknoloji alanındaki önde gelen şirketi, İstanbul merkezli Pozitron; bankacılık, telekomünikasyon, perakende ve ilaç sektörlerindeki 30’dan fazla önde gelen şirkete yeni nesil mobil çözümlerini sunuyor. Pozitron’un Ortadoğu’daki müşterilerinin arasında Ortadoğu’nun en büyük 15 bankası arasında yer alan ANB ve Katar’ın en büyük katılım bankası QIB bulunuyor.

 
ETİKETLER : pozitron

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics