Bilişim Dünyası 11 ŞUBAT 2015 / 11:43

Müşteri odaklı mobil bankacılık

Uluslararası arenada dünyanın en saygın konferanslarından biri olan Finovate Europe 2015 konferansı, her biri finansal hizmetler alanında uzmanlığını ispatlamış 70 şirketi bir araya getirdi. Müşteri deneyimini ve finansal hizmetler alanındaki yeniliklerin ele alındığı konferansta, Telenor Banka ve Asseco SEE’nin gerçekleştirdiği işbirliğinin duyurusu da yapıldı. Telenor Banka ve Asseco SEE’nin geliştirdiği, müşterilerin basit, erişimi kolay ve etkileşimli finansal hizmetlere duyduğu ihtiyacı karşılayan çözümleri üzerine de bilgiler aktarıldı.

Her yıl Finovate’te finansal işlemler, online bankacılık ve mobil cihazlar alanlarında birçok yeniliği görme fırsatı bulduklarını belirten Finovate CEO’su Erik Mattsson, “Telekomünikasyon ve bankacılık sektörlerinin oluşturduğu sinerjinin, gelişmiş bankacılık teknolojilerinin kullanıldığı finans sektörüne neler getirdiğini görme şansına sahip olmak bizi çok mutlu etti.” dedi.

Gerçekleştirilen işbirliği ile Telenor Bank müşterilerinin, telekomünikasyon ve bankacılık gibi iki önemli sektörün kendileri için kişiselleştirilmiş hizmetlerini tek bir yerden alabileceklerine dikkat çeken Telenor Banka İcra Kurulu Başkanı Martin Nartvil de, “Bu yenilik, doğrudan bankacılık teknolojisinin avantajlarını ve sunduğu olanakları temel alıyor” dedi. Güney Doğu Avrupa bölgesinde bir ilke imza attıklarını söyleyen Asseco SEE Yönetim Kurulu Başkanı Piotr Jelenski ise şu bilgileri verdi:

“Ana bankacılık sisteminden tüm kanallara (mobil, e-bankacılık ve ATM ağı) uzanan eksiksiz bir BT çözümü sağlamış olduğumuz için mutluyuz. Telenor Banka ile birlikte bu projenin ilk aşamasını yalnızca yedi ay içinde tamamladık. Gerçekleştirilen proje ile karmaşık BT çözümlerinin yerine, müşterilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış kullanıcı deneyiminin nasıl sağlanabileceğini tüm sektöre gösterdik.”

 

 
ETİKETLER : asseco