Bilişim Dünyası 11 ARALIK 2011 / 14:14

Müşterileri talep etti, Symantec yaptı

Symantec, müşterilerinin talepleri sonucu yarattığı NetBackup Appliance ile esnek, kolay yönetilebilen, verimli yedekleme ve tekilleştirme ortamını sunmayı hedefliyor.

Symantec yedekleme, tekilleştirme, depolama ve sunucu uygulamalarını tek bir üreticiden sağlayarak  oyunun kurallarını değiştirme iddiasını taşıyor. Symantec NetBackup 5000 ve 5200 serisi olarak iki uygulama türü sunuyor.
Symantec Türkiye Kurumsal Müşteriler Satış Yöneticisi Evrim Tekeşin, yedekleme pazarında yüzde 40’dan fazla pay sahibi bir üretici olarak önemli bir müşteri tabanına sahip olduklarını ve uygulama işine girmelerinin de müşterilerin isteği ile olduğunu ifade etti. Tekeşin, “Yedekleme ortamının beyni yedekleme yazılımı. Yedekleme yazılımı ne kadar yetenekli ve iyi ise etrafındaki çözümleri o kadar iyi ve verimli kullanır. Bunu bilen müşterilerimiz bizden bütünleşik bir çözüm sunmamızı talep ettiler. NetBackup zaten pazarda kendisini kanıtlamış bir üründü, bizden gene pazarın en iyilerinden biri olacak bütünleşik bir çözüm talep ettiler, biz de bunu yaptık. NetBackup uygulamalar ile tek bir üreticiden, kolay yönetilebilen, esnek, modüler ve verimli yedekleme ve tekilleştirme çözümü sunuyoruz. Disk üzerinde 10-50 kat arası tasarruf, ağ bant genişliği tüketiminde ise yüzde 99’a varan rahatlama sunabiliyoruz” dedi.
Hem yatayda hem dikeyde büyüyebilen bir yapı
Tekeşin, pazarda rakiplerinden en büyük farklarının tekilleştirme teknolojisini sadece disk ya da sunucu katmanında tutmayıp çözüm içerisinde tüm katmanlarda tekilleştirme yapabilme olanağı sağlamak olduğunu söyledi. Bu sayede müşterinin ihtiyacına göre tekilleştirmeden en büyük faydanın sağlandığına dikkat çeken Tekeşin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlanan yüksek tekilleştirme oranı sayesinde ağ üzerindeki yedek yükünü de azaltabiliyoruz. Bu sayede yedekleme altyapısından da yüksek verim ile faydalanılmasını sağlıyoruz.  Modüler yapının getirdiği en önemli özelliklerden biri de NetBackup uygulama mimarisi ile darboğaz yaşamamanız. Hem yatayda hem de dikeyde büyüyebilen bir mimari ile kapasite gerektiğinde kapasite artışı, hız gerektiğinde modüler hız artışı sağlamak mümkün. Donanım bağımsız cözümle müşteriler NetBackup uygulama dahil edilmiş ortamlarına gene farklı bir sunucu ve donanımla devam etme şansına da sahipler. “
ETİKETLER : Sayı:849

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics